Kończą się wakacyjne remonty - tramwaje wrócą na stałe trasy

W weekend (30-31 sierpnia) czeka nas sporo zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. W życie wchodzi powakacyjny rozkład jazdy, wiele linii tramwajowych i autobusowych wraca na swoje stałe trasy a linia 3 zacznie kursować aż do Leśnicy. Zobaczcie listę zmian. 


Ostatni weekend wakacji to czas kiedy sporo remontów i inwestycji dobiega końca. 

  • montaż nowego przęsła wiaduktu kolejowego nad ulicą Grabiszyńską na wysokości ulicy Wysokiej; 
  • przebudowa pętli tramwajowej na Oporowie; 
  • przebudowa małego mostku nad potokiem Ługowina w ciągu ulicy Kosmonautów 

W związku z zakończeniem wakacyjnych remontów i oodaniem do użytku pacjentów nowego szpitala od 30 sierpnia 2015 roku (niedziela) linie tramwajowe 451011
1420 i 24 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu.  Zastępcza linia tramwajowa 75 i linie autobusowych 704 i 710 zostaną zlikwidowane.

Ponadto w najbliższych dniach zostanie oddany do użytku nowowybudowany Szpital Wojewódzki przy ulicy Fieldorfa. Dlatego tramwaj linii 3 w obu kierunkach zostanie wydłużona do pętli w Leśnicy i będzie kursowała w relacji Księże Małe - Leśnica - Księże Małe. 

Również od niedzieli 30 sierpnia zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na trasie przejazdu tramwajów linii3, 10 i 20 i kursów nocnych linii 243 i 253 o nazwie "Kosmonautów (Nowe Żerniki)".

Czytaj więcej: Dodatkowy przystanek na ul. Kosmonautów

W tym samym czasie zakończy się remont Mostu Rakowieckiego, a to oznacza, że linia autobusowa 120 powróci na swoją stałą trasę przejazdu. 

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Kleczkowa. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2015 roku (niedziela/poniedziałek) zostanie wprowadzona stała zmiana trasy linii autobusowej 257, która ma ułatwić podróżowanie.  

Czytaj więcej: Zmiany trasy linii 257 w rejonie Kleczkowa

W ten weekend trasy zmienia także autobusy linii 118 i 718. Jest to związane z budową kanalizacji na osiedlu Kowale, która ciągle trwa. 

Czytaj więcej: Kolejny etap budowy wodociągów na Kowalach

 


Zgłoś uwagę