Koncerty w marcu we Wrocławiu

W marcu do wyboru koncerty spektakularne i kameralne, z mocnym uderzeniem i w krainie łagodności. Polskich i zagranicznych gwiazd. Wybierzcie coś dla siebie. 

  • Bassekou Kouyaté ze swoją grupą zagrają w NFM/fot. Thomas Dorn


Marcin Sójka w Radiu Wrocław

Miliony odsłon na Youtube, a wszystko za sprawą teledysków do piosenek z debiutanckiej płyty zwycięzcy „The Voice of Poland”, ale też ubiegłorocznej nagrody publiczności w Opolu. Dla zafascynowanych jego głosem Pań koncert Marcina Sójki to idealny prezent, jaki można zrobić sobie na Dzień Kobiet.  

Marcin Sójka – dla kobiet.  W sali Radia Wrocław

Marcin Sójka – dla kobiet. W sali Radia Wrocław

Termin 4 marca 2020 19:00

Miejsce Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka

Zobacz

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Obdarzony niepowtarzalnym timbrem wokalista świętuje 50-lecie pracy artystycznej i w trasie koncertowej z Zespołem Mistrzów (w składzie Jacek Królik– gitara, Robert Kubiszyn–bas, Cezary Konrad– perkusja, Tomasz Kałwak–instrumenty klawiszowe) zaśpiewa te utwory, które fani znają z jego 12 albumów studyjnych, w tym największe hity z repertuaru Budki Suflera. 

Jean-Luc Ponty w Synagodze 

Skrzypek jazzowy, który, jak pisali o nim znawcy, gra na instrumencie, jak Coltrane na saksofonie, Wunderkind, artysta, który nie bał się łączyć różnych gatunków i choć zaczynał od klasyki szybko porwał go jazzowy żywioł, przez lata pracował z Frankiem Zappą. Do Wrocławia przyjeżdża z córką Clarą, która odziedziczyła nie tylko talent do gry na skrzypcach (także na fortepianie), ale również komponuje i jest wokalistką. Doskonała okazja, by posłuchać niezwykłej familii Pontych w klimatycznym wnętrzu Synagogi. 

Koncert: Jean-Luc Ponty

Koncert: Jean-Luc Ponty

Koncert / Jazz
Termin 5 marca 2020 20:00

Miejsce Synagoga Pod Białym Bocianem

Zobacz

Projekt Volodia w CK Agora

Wrocławski zespół Projekt Volodia nazwę zawdzięcza postaci Włodzimierza Wysockiego, którego twórczością artyści są prawdziwie zafascynowani. Tym razem jednak przygotowali program z piosenkami lwowskimi, nie tylko tymi z 20-lecia międzywojennego, ale i bardziej współczesnymi. Wrocławscy bardowie w natarciu. Warto posłuchać! 

Projekt Volodia –  premiera płyty Pocztówka ze Lwowa

Projekt Volodia – premiera płyty Pocztówka ze Lwowa

Koncert
Termin 7 marca 2020 18:00

Miejsce Centrum Kultury Agora

Zobacz

Bassekou Kouyaté w NFM

Malijski muzyk promuje wraz z zespołem najnowszy album „Miri”. Przywiezie ze sobą, jak zawsze, tradycyjną lutnię afrykańską ngoni (na tym instrumencie zagra też trzech innych muzyków), na scenie w NFM zasiądzie też dwóch perkusistów, a skład grupy zamknie wokalistka Amy Sacko. Możemy liczyć na ciepłą, żywiołową muzykę z serca Afryki, którą artyści świetnie wiążą z bluesem i groove'em.

Bassekou Kouyaté i Ngoni Ba w NFM

Bassekou Kouyaté i Ngoni Ba w NFM

Termin 8 marca 2020 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Pezet w Hali Stulecia

Dla niewtajemniczonych Pezet to Jan Paweł Kapliński, raper z warszawskiego Ursynowa, który od ponad 20 lat występuje na polskiej scenie muzycznej, ma własną wytwórnię i markę odzieżową. Fanom nie trzeba go przedstawiać, a ucieszy ich fakt, że mogą posłuchać idola we Wrocławiu, bo ostatnio szansa była tylko w rodzinnym mieście, gdzie Pezet dał dwugodzinne show promujące wydany jesienią 2019 roku album „Muzyka współczesna”. Na podobne wrażenia można liczyć 10 lutego w Hali Stulecia. 

PEZET w Hali Stulecia

PEZET w Hali Stulecia

Termin 10 marca 2020 17:30

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

IRA w Zaklętych Rewirach

Artur Gadowski z zespołem w przeddzień zakończenia pracy nad nowym albumem, więc może i być i niespodzianka w postaci nieznanych jeszcze fanom utworów. Tymczasem jednak IRA ma z czego korzystać, bo na scenie Panowie są od ponad trzydziestu lat, a 11 nagranych płyt to spory sukces, nie wspominając o niezwykłej popularności, jaką grupa cieszy się przez lata i charyzmatycznym wokaliście, którego głosu nie sposób pomylić z żadnym innym. 

IRA Live w Zaklętych Rewirach

IRA Live w Zaklętych Rewirach

Termin 13 marca 2020 20:00

Miejsce Zaklęte Rewiry

Zobacz

Patrycja Markowska w Capitolu

Coś dla fanów energetycznej Patrycji Markowskiej, zwłaszcza że tym razem wokalistka zaplanowała bardziej kameralny koncert akustyczny. W przyszłym roku będzie świętowała 20 lat od premiery pierwszego albumu „Będę silna”, w minionym roku nagrała z ojcem, Grzegorzem Markowskim płytę „Droga”. Trzy lata mijają od wydania ostatniego krążka „Krótka płyta o miłości”. Na koncercie nie zabraknie utworów z tego i innych albumów.

Koncert: Patrycja Markowska – Akustycznie

Koncert: Patrycja Markowska – Akustycznie

Koncert
Termin 17 marca 2020 19:00

Miejsce Capitol Teatr Muzyczny

Zobacz

Kult we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Kazik Staszewski i muzycy Kultu w ramach trasy w 11 polskich miastach zagrają 13 koncertów. Wrocław jest ostatnim przystankiem na tym tournee „bez prądu”, które nie potrzebuje właściwie żadnej rekomendacji. Wystarczy klimat, świetne kawałki, wierni fani. 

Kult Akustik

Kult Akustik

Koncert / Rock
Termin 20 marca 2020 19:00

Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

Zobacz

Król w Zaklętych Rewirach

Album Błażeja Króla „Nieumiarkowania” został płytą roku Gazety Wyborczej. Wygrał bezapelacyjnie, zachwycił krytyków i słuchaczy. – W tekstach niezły dół, ale chce się tańczyć - tak Król mówił o swojej muzyce Jackowi Szubrychtowi. Ale album znalazł się też w ścisłej czołówce zestawienia „Polityki”, gdzie podsumowano – „Błażej Król w świetnej formie. Tekstowej i muzycznej. Płyta na pewno nie dla wszystkich, ale na pewno dla każdego wrażliwca, okularnika, szperacza płytowego, bibliotecznego... Smutne i piękne.” Materiał z nowego albumu zabrzmi podczas koncertu w Zaklętych Rewirach.

Król w Zaklętych Rewirach

Król w Zaklętych Rewirach

Termin 20 marca 2020 19:00

Miejsce Zaklęte Rewiry

Zobacz 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Tej imprezy właściwie nie trzeba specjalnie rekomendować, bo ma zagorzałych fanów. 41. edycja PPA startuje 20 marca, a w programie najbardziej ukochany Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki (w ubiegłym roku zwyciężył go Ralph Kaminski, w tym roku wystąpi zresztą podczas koncertu finałowego), koncerty m.in. Renaty Przemyk, Magdaleny Kumorek, Salvadora Sobrala, występ Pussy Riot. 

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Koncert / Jazz / Etniczna
Termin od 20 marca 2020 do 29 marca 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Anna Maria Jopek w NFM

Wokalistka ma od lat wiernych fanów, którzy dorastali wspólnie z nią od pierwszej płyty „Ale jestem” i inspirowanych folklorem piosenek, jak „Joszko Broda” do jazzowych projektów z Patem Methenym, Stingiem, Branfordem Marsalisem (z nim nagrała swój ostatni, platynowy album „Ulotne” z 2018 roku). W NFM przedstawi swój projekt „Przestworza”. „Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię.” – podkreśla Anna Maria Jopek. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, a w zespole zagrają m.in. Dominik Wania, Maciej Sikała oraz Atom String Quartet. 

Anna Maria Jopek w NFM

Anna Maria Jopek w NFM

Termin 23 marca 2020 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Scooter w Hali Stulecia

Trasa koncertowa niemieckiej grupy, która specjalizuje się w klimatach dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, trance oraz techno, a na scenie jest od 1993 roku. Gratka nie tylko dla fanów tanecznych klimatów, także nieco mocniej wzbogaconych beatami.  

Scooter w Hali Stulecia

Scooter w Hali Stulecia

Koncert
Termin 27 marca 2020 18:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Jazz Band Młynarski/Masecki w NFM

Muzycy promują najnowszy album „Płyta z zadrą w sercu” i powiększyli swój dotychczasowy skład tworząc prawdziwą jazzową orkiestrę dodając sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. Z siedmiu muzyków formacja urosła do 17-osobowej i brzmieniowo bogatszej. Tytuł ich płyty nawiązuje do  piosenki wybitnego tekściarza Mariana Hemara. Polski przekład amerykańskiego standardu Cliffa Friend’a, Charliego Tobias’a i Boyd’a Bunch’a był hitem jednej z rewii warszawskiego teatru Cyrulik Warszawski w roku 1938. Dla tych, którzy ukochali sobie klimaty dwudziestolecia międzywojennego. 

Jazz Band Młynarski-Masecki  w NFM

Jazz Band Młynarski-Masecki w NFM

Koncert
Termin 28 marca 2020 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Branford Marsalis w NFM

Wybitny amerykański saksofonista promuje m.in. swój nowy album „The Secret Between the Shadow and the Soul” wraz z kwartetem i ta płyta zachwyci fanów jazzowej krainy łagodności. W składzie kwartetu, obok założyciela, także Joey Calderazzo – fortepian, Eric Revis – kontrabas, Justin Faulkner – perkusja. 

Wieczór z Branfordem Marsalisem w NFM

Wieczór z Branfordem Marsalisem w NFM

Koncert / Jazz
Termin 29 marca 2020 18:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Lordi w Centrum Kongresowym

Finowie znowu w natarciu z pirotechniką i kostiumami, których nie zawahają się użyć. Wszystko dla szczytnego celu, czyli promowania albumu „Killection”, który, jak zapewniają organizatorzy,  zaskoczy nawet najbardziej oddanych fanów grupy, bo Mr Lordi postanowił stworzyć fikcyjną kompilację przebojów istniejącego w alternatywnej rzeczywistości zespołu, działającego na początku lat siedemdziesiątych. Na fanów metalu czekają nowe kostiumy, nowy basista (zastąpi przebranego za człowieka-byka Mr OXa). Będzie i Amen, wirtuoz gitary, gwiazda ubiegłorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa. 

Koncert: Lordi

Koncert: Lordi

Termin 31 marca 2020 20:00

Miejsce A2 – Centrum Koncertowe

Zobacz


Zgłoś uwagę