Koncert z okazji 50. rocznicy Orędzia [ZAKOŃCZONY]

Koncert kameralny z okazji 50. rocznicy wystosowania Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich odbędzie się 18 listopada o godzinie 20:00 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

  • NFM

    Narodowe Forum Muzyki


18 listopada 1965 r. polscy biskupi wystosowali list znany jako Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich, w którym padło znamienite zdanie „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Słowa te okazały się kluczowe dla powojennych relacji polsko-niemieckich, a ich autor, wrocławski metropolita kard. Bolesław Kominek, może być zaliczany do Ojców Europy.

W rocznicę wystosowania Orędzia zapraszamy Państwa na koncert kameralny w wykonaniu zespołu Wrocław Baroque Ensemble pod batutą Andrzeja Kosendiaka. W repertuarze znajdą się następujące utwory: Sonata e-moll na skrzypce i b.c. J.G. Pisendela, Suita D-dur na lutnię solo S.L. Weissa oraz Completorium G.G. Gorczyckiego.

Dziękujemy za udział w naszym konkursie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

Wszystkie przesłane do nas odpowiedzi były prawidłowe. Polscy biskupi wystosowali Orędzie, w którym padło zdanie „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" oczywiście podczas Soboru Watykańskiego II.

Zgłoś uwagę