Koncert stypendystów. Zagrają młodzi muzycy

Dziś w Klubie Muzyki i Literatury

  • Maria Kownacka i Jacek Kowalski/fot. Mat. org.

    Maria Kownacka i Jacek Kowalski/fot. Mat. org.


Dwie pianistki, jedna skrzypaczka, dwoje akordeonistów i perkusista to obsada poniedziałkowego (6 kwietnia) koncertu stypendystów Miasta Wrocławia, jaki od lat odbywa się niezmiennie w Klubie Muzyki i Literatury. Występują młodzi artyści, przed którymi drzwi do kariery powoli się otwierają, a już niedługo to właśnie dobrze rokujący laureaci konkursów (a na razie przede wszystkim pilni uczniowie szkół muzycznych) będą dyktować warunki w świecie artystycznym. Warto posłuchać ich teraz i śledzić przebieg edukacji.

W poniedziałkowym koncercie zaprezentują się dwie pianistki. To Milena Jarońska i Maria Kownacka, obydwie już utytułowane, a druga z dziewcząt gra także na akordeonie i podczas wieczoru wystąpi w duo z Jackiem Kowalskim. Wśród wykonawców mamy także skrzypaczkę Hannę Grozik, perkusistę Marcina Urszulaka, a instrumentalistom (poza pianistami, rzecz jasna) towarzyszyć będzie na fortepianie Anita Sokołowska.

W programie koncertu w Klubie Muzyki i Literatury (rozpocznie się o 18.00) utwory Bacha, Haydna, Mozarta, Szymanowskiego, Bacewicz, ale także Andrzeja Krzanowskiego. Wstęp jest wolny.

MAT

 

 Zgłoś uwagę