Artyści dają nogę!

Wybitny saksofonista jazzowy Piotr Baron, energetyczny Pink Freud, rockowa Luxtorpeda
i przebojowy Mrozu – między innymi ci artyści 8 września zagrają na koncercie charytatywnym „Dali nogę”. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na protezę nogi dla Grzegorza Polakiewicza, działacza społecznego i ewangelizatora.

 • Mrozu zaśpiewa na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Mrozu (fot. archiwum)

 • Konrad Imiela zaśpiewa na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Konrad Imiela (fot. archiwum)

 • Natalia Niemen zaśpiewa na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Natalia Niemen (fot. M. Otremba)

 • Mate.O Akustyczny zagra na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Mate.O Akustyczny (fot.Tom Swoboda)

 • Luxtorpeda zagra na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Luxtorpeda (mat. prasowe)

 • Pink Freud zagra na koncercie charytatywnym we Wrocławiu

  Pink Freud (mat. prasowe)


Mimo że z różnych „opcji” artystycznych – Piotr Baron Quintet, Luxtorpeda, Pink Freud, Aleksander Milwiw-Baron, Mrozu z zespołem, Natalia Niemen, Mate.O Akustyczny Kwartet oraz Konrad Imiela – znają się i przyjaźnią od lat. Teraz zagrają na jednej scenie, a w dodatku charytatywnie dla Grzegorza Polakiewicza, który w wyniku choroby stracił nogę. Każdy z występujących przedstawi kilka wybranych utworów, a Alek Milwiw-Baron i Mrozu zaprezentują wspólnie przygotowany materiał.

– Fani zespołów i artystów dostaną dobrą muzykę, a przy okazji wesprzemy razem szczytny cel – mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, aktor i reżyser, który wystąpi w czasie koncertu i jest odpowiedzialny za reżyserię całego wieczoru. Podczas koncertu zaprezentowane zostanie też nagranie specjalne, przygotowane na tę okazję przez aktorkę Małgorzatę Kożuchowską. Prowadzić imprezę będzie Krzysztof Ziemiec.

– Pomysł tego koncertu wyszedł od Piotra Barona. Pewnego dnia po prostu wystrzelił i bez mojej wiedzy zaczął przygotowania. Byłem zaskoczony, ale niezwykle wdzięczny – mówi Grzegorz Polakiewicz, który na co dzień jest wędrownym ewangelizatorem i działaczem katolickim związanym z Centrum Myśli Jana Pawła II. Publikuje felietony poświęcone sprawom wiary i duchowości, a o sobie mówi: „Zwariowany... Zakochany w: życiu, drugim człowieku, do szaleństwa w Bogu…”.

Koncert honorowym patronatem objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Partnerem jest Pallotyńska Fundacja Misyjna salvatti.pl. Po koncercie przewidziana jest kwesta.

Bilety kosztują 80 i 100 zł. Rezerwacje i sprzedaż biletów w kasie Impartu, ul. Mazowiecka 17, tel. 71 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl. Sprzedaż internetowa: www.biletin.pl i www.eventim.pl.

 

„Dali nogę”, 8 września, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17

Można pomóc…

…Grzegorzowi Polakiewiczowi, nie tylko kupując bilet na koncert. Pieniądze, z przeznaczeniem na zakup protezy, dalsze leczenie i potrzeby związane z godnym, codziennym życiem, można wpłacać na konto Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki. Numer rachunku: 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256, Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie, z dopiskiem: Grzegorz Polakiewicz.

 

mw/mat. prasowe 

Zgłoś uwagę