wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:47

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Koncert Anny Marii Jopek w Teatrze Polskim
Kliknij, aby powiększyć
Początek wieczoru w piątek 29 listopada o 19.00 w Teatrze Polskim, a koncert jest częścią wydarzeń Ethno Jazz Festival. materiały prasowe
Początek wieczoru w piątek 29 listopada o 19.00 w Teatrze Polskim, a koncert jest częścią wydarzeń Ethno Jazz Festival.

Początek wieczoru w piątek 29 listopada o 19.00 w Teatrze Polskim, a koncert jest częścią wydarzeń Ethno Jazz Festival.

Reklama

Początek wieczoru w piątek 29 listopada o 19.00 w Teatrze Polskim, a koncert jest częścią wydarzeń Ethno Jazz Festival.

Album „Polanna”, którego fragmenty zabrzmią, został wydany w 2011 roku, wyjątkowo dla wokalistki bogatym w wydarzenia (ukazały się jej trzy krążki) i zawiera polskie kompozycje, często z muzyki ludowej, bądź autorstwa znanych kompozytorów. To niejako powrót do klimatu, w którym Anna Maria Jopek wyrosła, najpierw jako córka Stanisława Jopka, jednego z najbardziej znanych artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a potem jako studentka Akademii Muzycznej, a więc legitymująca się dyplomem uczelni muzycznej.

Zanim ukazała się cała płyta Anna Maria Jopek nagrała już i promowała piosenkę „Laura i Filon” na melodię, jaka niegdyś zainspirowała Fryderyka Chopina do skomponowania Fantazji na tematy polskie. W interpretacji Anny Jopek jest chopinowski akcent, bo intro nuci na melodię etiudy op. 10 nr 3, znanej niekiedy jako „Tristesse”. W podobnym, nieco smutnym, a może bardziej melancholijnym klimacie utrzymany jest cały późniejszy album, na którym znalazły się, oprócz wspomnianej „Laury i Filona” także utwory Wacława z Szamotuł (słynne „Już się zmierzcha”), pieśni ludowe, pieśni Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza, ale też pieśń patriotyczna „Czerwone maki na Monte Cassino” – wszystkie zaaranżowane przez Gila Goldsteina i Krzysztofa Herdzina. W nagraniu płyty uczestniczyła prawdziwa śmietanka wykonawców, by wymienić pianistę Gonzalo Rubalcabę, multiinstrumentalistę Marię Pomianowską, czy Stanisława Soykę.

We Wrocławskim Teatrze Polskim zagrają m.in. gitarzysta Marek Napiórkowski, pianista Krzysztof Herdzin, a gościnnie wystąpią: Maria Pomianowska i Mateusz Pospieszalski. Bilety kosztują 60-150 zł i można je kupić w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl