Komunikaty po angielsku na autobusach MPK

MPK Wrocław wprowadziło anglojęzyczne komunikaty na tablicach w swoich autobusach. Mowa o pojazdach kursujących na lotnisko oraz Dworzec Główny PKP.

  • Angielskie napisy na wyświetlaczach autobusów MPK Wrocław

    Angielskie napisy na wyświetlaczach autobusów MPK Wrocław fot. MPK Wrocław


Angielskie napisy na wyświetlaczach autobusów to kolejny ukłon w stronę turystów czy anglojęzycznych mieszkańców Wrocławia. Od sierpnia ubiegłego roku przy wybranych przystankach MPK słychać brytyjskiego spikera Terry'ego Clarka-Warda, który mieszka w stolicy Dolnego Śląska od 20 lat. Dzięki niemu turyści mogą usłyszeć w języku angielskim, że zbliżają się do "Hali Stulecia" czy "Zoo i Afrykarium". 

ZOBACZ TEŻ: Brytyjczyk zapowiada przystanki MPK [WIDEO]

 Teraz przewoźnik wprowadza kolejne udogodnienie - chodzi o napisy na elektronicznych wyświetlaczach: „AIRPORT” w przypadku autobusów kursujących do wrocławskiego lotniska (np. linie 106, 129) i „RAILWAY STATION” do dworca głównego (np. linie 112, 113, 612). 

– Na świetlnych tablicach pozostają także dodatkowo piktogramy – odpowiednio z wizerunkiem samolotu i lokomotywy – do których podróżni zdążyli się już przyzwyczaić – mówi Bartosz Naskręski z MPK Wrocław. Zgłoś uwagę