Kolejne śniadanie dla HR-owców

Projekt „HR na Śniadanie” zagościł we Wrocławiu na stałe. Podczas drugiej edycji śniadania, która odbyła się w czerwcu pod hasłem „Motywacja - jak wyjść poza standard?”,  frekwencja była imponująca. W wakacje hr-owcy spotykają się ponownie. 

  • (grafika ilustracyjna)


Wrocławscy HR-owcy na ostatnim spotkaniu chętnie dzielili się doświadczeniami, a moderacjom eksperckim towarzyszyły ożywione dyskusje. Tymczasem już 6 sierpnia kolejne spotkanie z cyklu „HR na Śniadanie”. Tym razem pod hasłem „Rekrutacja pod kontrolą”.

"HR na Śniadanie" to cykl biznesowo-towarzyskich śniadań, który ma na celu efektywny networking oraz wymianę doświadczeń.

- Razem tworzymy forum, na którym poszukujemy innowacyjnych rozwiązań w obszarze HR – mówi Magdalena Jachimowska, koordynator projektu „HR na Śniadanie”. - Prelegentami na naszych spotkaniach są doświadczeni praktycy, którzy nie tylko z pasją dzielą się swoją wiedzą, ale też chętnie słuchają spostrzeżeń innych. Podczas naszych śniadań dyskutujemy o aktualnych zagadnieniach  dotyczących kondycji polskiego HR. 

Podczas pierwszego sierpniowego  spotkania mowa będzie o najnowszych trendach i inspiracjach w dziedzinie HR-u, a także o technologiach, które są tu niezwykle pomocne. Uczestnicy dowiedzą się m.in. co oferuje Internet i jak najlepiej kreować wizerunek firmy w social mediach, aby przyciągać najlepszych.

- Jeszcze rok temu social media określało się jako nowy trend w rekrutacji, który zmieni sposób komunikacji z kandydatami – twierdzi Magdalena Jachimowska. - Obecnie rekrutacja i budowanie marki pracodawcy w social media to fakt. Internet jest potęgą. Wykorzystujemy go do wszystkiego - również do wspierania swojej kariery.

Podczas sierpniowego śniadania konfrontacji zostanie też poddana rekrutacja wewnętrzna i zewnętrzna – jej koszty, czas trwania całego procesu oraz finałowe efekty. Uczestnicy dowiedzą się również co to jest grywalizacja  - hit nowoczesnej rekrutacji.

- Klasyczne metody rekrutacyjne odchodzą już do lamusa, a dialog pracownika z pracodawcą staje się coraz bardziej interaktywny – tłumaczy Magdalena Jachimowska. – Gra kojarzy się nam zwykle z zabawą i nagrodą. Te wartości można też z powodzeniem wykorzystać do zarządzania zasobami ludzkimi. Gry pokazują nam, kto potrafi myśleć logicznie oraz kreatywnie rozwiązywać problemy. Dlatego chcemy pokazać jak zaprojektować grę rekrutacyjną, aby pomogła pracodawcy znaleźć najlepszych pracowników i jak zagrać z kandydatem, aby wygrana była po obu stronach.

W ciągu wakacji portal HRNews.pl organizuje jeszcze jedno spotkanie z cyklu „HR na Śniadanie”. Tym razem 27 sierpnia przy kawie będzie można podyskutować o metodach ocen pracowniczych.

Oba sierpniowe spotkania odbędą się w Hotelu Invite przy ulicy Hubskiej 54.
KK

Zgłoś uwagę