Kolejne przystanki bliżej dworców

Od 12 października wysiądziesz pod stacją Wrocław-Żerniki

  • Już nie tylko największe wrocławskie dworce PKP mają w sąsiedztwie przystanki komunikacji miejskiej.


Urząd miasta konsekwentnie przybliża przystanki komunikacji miejskiej do dworców kolejowych. Ma to ułatwić i przyspieszyć podróże na terenie Wrocławia oraz dać większe możliwości łączenia środków transportu. Zachęca do tego także zintegrowany bilet Urbancard, na którym od czerwca możemy podróżować tramwajami, autobusami i pociągami na terenie całego Wrocławia (ZASADY KORZYSTANIA).


Przypomnijmy: od 1 października trasy zmieniło kilka linii w rejonie Leśnicy właśnie po to, aby przejeżdżać jak najbliżej dworca w Leśnicy.


- Zmieniliśmy trasy linii 123, 137, 138 i 937 tak, aby autobusy zatrzymywały się najbliżej dworca PKP Wrocław-Leśnica – mówi Adam Więcek z Wydziału Transportu.


W tej chwili przyszedł czas na kolejne zmiany. Już 12 października (sobota) zostanie uruchomiony nowy przystanek dla linii 109, 129, 249 i 609  na ulicy Jerzmanowskiej. Przystanek stanie przy skrzyżowaniu z ulicą Żernicką (w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Żerniki). Będzie posiadał status „na żądanie”.


- To kolejny krok, aby ułatwić podróżowanie komunikacją miejską i koleją – tłumaczy Adam Więcek.


Nie tylko w Leśnicy i na Żernikach  przystanki autobusowe będą blisko dworca.  Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta buduje nowe przystanki również w rejonie stacji PKP: Wrocław Nowy Dwór. Staną przy ul. Żernickiej. Obok nich pojawią się także wiaty dla rowerzystów.

Po zakończeniu inwestycji, która ma trwać około 3 miesięcy, na nowych przystankach będą zatrzymywać się linie autobusowe 109, 122, 126, 409, 609 oraz linie nocne 246 i 249.
Inwestycja najpewniej będzie zakończona do końca tego roku. Więcej o tym TUTAJ.Zgłoś uwagę