Kolejne mecze żużlowej Ekstraligi odwołane. Początek rozgrywek w czerwcu?

Spółka zarządzająca żużlową PGE Ekstraligą poinformowała, że wszystkie spotkania zaplanowane do 17 maja włącznie nie odbędą się. Z kolei Polski Związek Motorowy zarządził, że w Polsce nie mogą odbywać się w Polsce żaden imprezy żużlowe, nawet treningi. Jest jednak światełko w tunelu - liga powinna ruszyć w czerwcu.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Decyzja Speedway Ekstraligi to kolejne już przełożenie spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej.

Najpierw odwołano dwie pierwsze kolejki, a następnie wszystkie imprezy do końca kwietnia. Z kolei na arenie międzynarodowej przełożono mistrzostwa świata Speedway of Nations (25-26 kwietnia i 8-9 maja) oraz Grand Prix Polski w Warszawie (16 maja) i Grand Prix Niemiec w Teterow (30 maja).

I choć rząd zmniejsza obostrzenia, to krajowy związek wydał rozporządzenie, w którym zabrania jakichkolwiek zorganizowanych aktywności żużlowych do 21 maja.

Światełko w tunelu dla kibiców

Prezesi klubów ekstraligi rozmawiają na temat startu i kształtu rozgrywek i dużo wskazuje na to, że w połowie czerwca PGE Ekstraliga mogłaby wystartować w połowie czerwca.

To oczywiście wstępne plany, które mogą być zmienione ze względu na rozprzestrzenianie się pandemii. Pierwotnie 12 czerwca był datą rezerwową i na razie nie wiadomo, czy drużyny rozpoczną rywalizację od pierwszej kolejki (Betard Sparta Wrocław podejmowałaby Speed Car Motor Lublin) czy przykładowo od rundy rewanżowej.

Pewne na razie jest jedno. Pierwsze mecze PGE Ekstraligi odbędą się bez udziału kibiców. Pewną rekompensatą będą transmisje telewizyjne.Zgłoś uwagę