Kolejne inwestycje na Lipie Piotrowskiej

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na realizację aż trzech osiedlowych projektów w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dwa zadania dotyczą WBO 2017, a jedno edycji 2015.


Osiedle Lipa Piotrowska z każdym rokiem zmienia się nie do poznania, a już wkrótce może zyskać kolejne atrakcyjne punkty na swojej mapie. Na terenie u zbiegu ulic Tymiankowej i Cynamonowej powstaną 2 boiska wielofunkcyjne, gdzie znajdą się także zestawy urządzeń do popularnej w ostatnim czasie kalisteniki – street workoutu. Wszystko oczywiście w otoczeniu pięknej zieleni, gdzie również będzie można odpocząć.

„Duże” boisko wielofunkcyjne (26m x 40m) szczególnie przydatne będzie sympatykom piłki ręcznej oraz koszykówki, natomiast „małe” (17m x 30m) posłuży fanom siatkówki, tenisa i badmintona. Zamontowane zostaną także piłkochwyty, ławki, kosza na śmieci, stojaki na rowery oraz specjalne tablice informacyjne.

Inwestycja zostanie podzielona na trzy zadania. W etapie pierwszym przygotowana zostanie dokumentacja projektowa w zakresie koniecznym do wykonania robót, uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, zatwierdzeń i pozwoleń. Drugi etap to wykonanie robót budowlanych w zakresie wynikającym z Programu Funkcjonalno-Użytkowego, w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną dokumentację projektową opracowaną w ramach pierwszego zadania. Na samym końcu wykonawca zajmie się pielęgnacją zieleni wykonanej w zadaniu 2.

Pierwsza część inwestycji powinna zakończyć się w terminie do 3 miesięcy od zawarcia umowy z wykonawcą, a druga do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Specyfikacja zamówienia dostępna jest TUTAJ.

Dla przypomnienia, teren tuż obok siedziby Rady Osiedla, gdzie mieści się także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej został zrewitalizowany i zagospodarowany w ramach WBO 2014 i 2015.  

Zarząd Zieleni Miejskiej na oferty przetargowe czeka do 11.05.

Zgłoś uwagę