Kolejne certyfikaty „Wrocław bez barier”

Wśród wyróżnionych m.in. wrocławskie lotnisko

 • "Wrocław bez barier" 2013

  Certyfikat "Wrocław bez barier" dla Portu Lotniczego

 • "Wrocław bez barier" 2013

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest 3 grudnia już od 1992 r.

 • "Wrocław bez barier" 2013

  Certyfikat "Wrocław bez barier" dla Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni"

 • "Wrocław bez barier" 2013

  Certyfikat "Wrocław bez barier" dla Marcina Skóry

 • "Wrocław bez barier" 2013

  Certyfikat "Wrocław bez barier" dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja


W przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Wrocław spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, które na co dzień dbają o interesy osób niepełnosprawnych. Na spotkaniu zostały wręczone m.in. certyfikaty „Wrocław bez barier”.

- Tego typu dni są okazją do podziękowań za wspólną pracę – powiedział Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w UM. – Życzę państwu i sobie abyśmy dalej mogli wspólnie pokonywać nie tylko bariery architektoniczne i fizyczne, ale również uprzedzenia – dodał.

Jacek Sutryk wręczył także certyfikaty „Wrocław bez barier”, który promują dobre postawy i działania podejmowane przez firmy, instytucje oraz osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji.

W tym roku wyróżnione zostały: Port Lotniczy Wrocław, Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni", Marcin Skóra za prototyp wózka sterowanego ruchami głowy i siłą wydychanego powietrza oraz Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.

Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na Stadionie Wrocław, który certyfikat „Wrocław bez barier” otrzymał w ubiegłym roku. Gościem Honorowym spotkania był Robin Barnett, ambasador Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, który sam jest osobą niepełnosprawną.

Na zakończeniu spotkania została przedstawiona etiuda pt. „Spotkanie z Osobą z niepełnosprawnością”, przygotowaną przez Fundację L’Arche we współpracy z filią Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest 3 grudnia już od 1992 r. Ustanawiając ten dzień, Organizacja Narodów Zjednoczonych chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Więcej informacji o projekcie „Wrocław bez barier” – TUTAJ.

Arkadiusz CichoszZgłoś uwagę