#KolejnaDolnyŚląsk: aktywiści wręczyli premier petycję

Premier Ewa Kopacz przyjechała dzisiaj pociągiem do Wrocławia. Aktywiści z „Akcji Miasto” wręczyli jej petycję w sprawie wpisania do najbliższych planów inwestycyjnych ważnych dla aglomeracji linii kolejowych. W kampanię społeczną włączył się też portal wroclaw.pl. 


Jednak każdy może się włączyć do tej walki, wysyłając uwagi do planów rządowych. Mamy czas jeszcze do 10 sierpnia. Kampanie społeczną wspiera również portal wroclaw.pl.

Więcej o akcji #KolejnaDolnyŚląsk

Był transparent, balon w kształcie lokomotywy oraz petycja z poparciem około 2 tysięcy osób. Tak aktywiści z „Akcji Miasto” przygotowali się na przyjazd premier Ewy Kopacz do Wrocławia.
– Chcemy przekonać panią premier i kolejarzy, że nasz region zasługuje na sprawny system kolejowy. Jesteśmy pewni, że wydanie funduszy unijnych na wskazane przez nas inwestycje poprawi jakość życia Dolnoślązaków (np. zmniejszając korki na drogach) i pozytywnie wpłynie na gospodarkę regionu, dzięki dodatkowym zyskom z turystyki i handlu – mówił Aleksander Obłąk z wrocławskiego stowarzyszenia Akcja Miasto.

Petycję wręczyć się udało, na razie jednak trudno określić, jaki będzie tego skutek. Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak, która była obecna także dziś we Wrocławiu z Ewą Kopacz, zapowiedziała tylko remonty tras do Strzelina i Kłodzka oraz do Wołowa i Rudnej. Finansowanie przebudowy tej najbardziej pożądanej, czyli trasy do Oleśnicy, nie jest już tak pewne i nie nastąpi to w ciągu 3 najbliższych lat. Pani minister na razie wspominała o pracach utrzymaniowych, które mają poprawić stan techniczny trasy.
Ciągle jednak mamy szansę to zmienić i namówić rząd do wpisania trasy na Oleśnicę do Krajowego Programu Kolejowego na listę podstawową (teraz jest na rezerwowej). Wystarczy wysłać swoje uwagi przez specjalnie przygotowany formularz do 10 sierpnia. 

FORMULARZ  

Zgłoś uwagę