Puzzle się pożegnały

Klub zakończył działalność i wyprzedaje sprzęt

  • puzzle, zdjęcie z materiałów klubu


Puzzle przy Przejściu Garncarskim ze swoimi gośćmi żegnały się przez cały maj. Teraz przyszedł czas na ostatnie już imprezy. W piątek Closing party. Zagrają Puzzle All Stars, czyli cały tłum DJ-ów związanych z klubem. Wśród nich DT, En2ak, Gulek, Jazera, Krótki, MacBeat, Normalny Typ, Pelle, Rafał Konert, Seb, Spisek Jednego, Tom Brt i Vexam. Wstęp na Closing party kosztuje 5 złotych.

Sobotę rozpocznie w Puzzlach koncert hiphopowego duetu Rasmentalism. Wejściówki na występ wyprzedały się bardzo szybko. Po nim – na sam finisaż Puzzli –  wydarzenie nietypowe. Pierwsze w historii klubu wesele i to nie byle kogo, bo Szczepana z dancehallowej ekipy Splendid Sound. Impreza Szczepan & Marta wedding party jest otwarta dla wszystkich. Zagrają Splendid i przyjaciele. Będą dancehall, reggae i zapewne sporo toastów na cześć młodej pary.

Puzzle pozbywają się sprzętu

W międzyczasie klub wyprzedaje całe swoje wyposażenie. Można kupować krzesła, zrobione z beli na kable, drewniane stoły, oryginalne kanapy i fotele, ale też rzeczy z kuchni, włącznie ze szklankami czy kieliszkami. Oferty można wysyłać na adres puzzle.klub@gmail.com.

 

Dlaczego to już koniec?

Szefostwo Puzzli nie wypowiada się w tej kwestii. Zapewniają tylko, że w przyszłości mogą otworzyć klub w innej lokalizacji.

 

Puzzle R.I.P.

Puzzle działały w Przejściu Garncarskim prawie cztery lata i miały własny, oryginalny charakter muzyczny.  Odbyło się tam wiele koncertów i imprez z udziałem polskich i światowych gwiazd oraz nie aż tak sławnych, ale wartych poznania artystów z kręgów hip hopu, różnych odmian elektroniki, funku, melodyjnego rocka, swingu, reggae czy dancehallu.

Puzzle miały też swoje dobrze znane cykle jak Electro-Acoustic Beat Sessions, Funkowy Temat, Regularna Stopa  czy Music Puzzlement. To tam gościł też w wydaniu klubowym popularny RAP Szalet. W Puzzlach regularnie pojawiali się  też slamerzy, komiksiarze, aktorzy czy performerzy. Były też one klubem festiwalowym Brave'a, Przeglądu Piosenki Aktorskiej czy Asymmetry.

To dlatego na facebookowym profilu Puzzli pojawiło się sporo wpisów ludzi, którzy ze smutkiem, rozczarowaniem i niedowierzaniem przyjmują zakończenie przez nie działalności. Puzzli będzie brakować też wielu związanych z nimi artystom: – Imprezy były tu różne, ale klub miał wypracowany własny mianownik muzyczny i się go trzymał – mówi DJ MacBeat. – Z mapy Wrocławia znika jedno z miejsc, gdzie były organizowane rzeczy, które nie do końca idą w parze z mainstreamem.

 

Joanna Strutyńska

 

Zgłoś uwagę