Teddy Jr. w Liverpoolu

Kuba Wojewódzki po wysłuchaniu występu Teddy’ego powiedział: „Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem („Polityka”). Teddy Jr., holenderski artysta, który sam śpiewa utwory swojego autorstwa i kompozycji, wystąpi we Wrocławiu 15 stycznia. 

  • Teddy Jr. i Paweł Cieplak

    Teddy Jr. i Paweł Cieplak (mat. prasowe)


Koncertując, przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, w Polsce grał przed Peterem Gabrielem na Life Festival w Oświęcimiu. Występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90, inspiruje się twórczością m.in. takich artystów, jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: „Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła”.

Teddy Jr. czasami koncertuje w duecie – ze świetnym akordeonistą Pawłem Cieplakiem. Podczas koncertów tego duetu jest energia, są dobre melodie oraz bardzo dobre teksty. Jest też mnóstwo wesołych, bardzo ciekawych opowieści. Warto ich sprawdzić – najbliższa okazja w Klubie Muzycznym Liverpool  (ul. Świdnicka 37), 15 stycznia, czwartek, godz. 20.00, bilety 10 zł.

Zgłoś uwagę