Recykling, zabawa i spa w klubie Gniazdko

Kreatywnie, ekologicznie, wesoło i zdrowo, tak jest w klubie Gniazdko, który pod koniec września otworzył się przy pl. Staszica. Tworzą go cztery młode i bardzo kreatywne wrocławianki, które organizują tu recyklingowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, warsztaty „Naturalne SPA” dla kobiet, oraz eko urodziny dla najmłodszych.

 • klub gniazdko wrocław Agnieszka Dorada i Agata Łoś

  Gniazdko tworzy grupa pięciu kobiet, które w pewnym momencie swojego życia postawiły na realizację własnych pasji i marzeń. Na zdjęciu Agnieszka Dorada i Agata Łoś. fot. Asia Bensari

 • klub gniazdko wrocław warsztaty recyklingowe

  Na co dzień kierują się dewizą, że nie ma takiego odpadu, któremu nie dałoby się dać drugiego życia. fot. Asia Bensari

 • klub gniazdko wrocław świece wykonane podczas warsztatów

  Świece wykonane podczas warsztatów Naturalne SPA fot. Asia Bensari

 • klub gniazdko wrocław sofa z europalet

  Spod ich ręki wyszły również recyklingowe meble - na zdjęciu sofa z europalet. fot. Asia Bensari


Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Gniazdko" powstała w kwietniu 2012 roku. Stworzyła ją grupa pięciu kobiet, które w pewnym momencie swojego życia postawiły na realizację własnych pasji i marzeń. Od tamtego czasu prowadzą we Wrocławiu szkolenia i warsztaty recyklingowe, plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych.

klub gniazdko

Warsztaty plastyczno-recyklingowe fot. Asia Bensari

- Na co dzień jeździmy po przedszkolach, szkołach, domach kultury czy festynach, krótko mówiąc wszędzie tam, gdzie nas zaproszą i organizujemy zajęcia dla dzieci – mówi Agata Łoś, jedna z założycielek Gniazdka. - Dzięki otwarciu własnego lokalu jesteśmy bardziej niezależne, dlatego mamy już gotową ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych – dodaje. - Ponadto teraz nasza działalność podzielona jest na dwie części, jedna to właśnie warsztatownia, a druga to Gabinet Terapii Behawioralnej, w którym zajmuję się terapią osób z zaburzeniami emocjonalnymi typu autyzm czy zespół Aspergera – dodaje Agnieszka Dorada z klubu Gniazdko. 

Podłącz się do Gniazdka

Na co dzień kierują się dewizą, że nie ma takiego odpadu, któremu nie dałoby się dać drugiego życia. - Tak właśnie powstała Recyklownia, czyli warsztaty recyklingu, które prowadzimy zarówno dla dzieci jak i dorosłych – mówi Agata Łoś. - Odbywają się one dwa razy w miesiącu. Jedno ze spotkań jest przygotowane dla dzieci, drugie dla dorosłych. Podczas najbliższego będziemy wykonywać portfele z kaset magnetofonowych, a na kolejnych zrobimy torby z winyli – dodaje. - Ponadto organizujemy warsztaty „Naturalne SPA”, które okazały się prawdziwym hitem.

klub gniazdko warsztaty naturalne SPA

Świece wykonane podczas warsztatów Naturalne SPA fot. Asia Bensari

Tworzymy tam kosmetyki, mydła, świece czy pilingi z naturalnych komponentów – mówi Agnieszka Dorada. Raz w tygodniu organizowana jest również otwarta grupa plastyczno-recyklingowa dla dzieci do 10 roku życia i tych starszych. Te warsztaty są stałe i wciąż można się na nie zapisywać. W klubie Gniazdko można również zorganizować urodziny dla pociechy. - Urodziny to oferta dla dzieci od 4 roku życia, a każda taka impreza jest dostosowywana do indywidualnych zainteresowań dziecka. Łączymy tu elementy warsztatów recyklingowych z zabawami ruchowymi i zdrowymi przekąskami. Chciałyśmy stworzyć w ten sposób taką alternatywę dla rodziców organizujących przyjęcia urodzinowe dla swoich pociech we Wrocławiu. Tu podczas imprezy przemycamy elementy ekologii, zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia – dodają.

Najbliższe warsztaty robienia portfeli z kaset magnetofonowych już 19 października, a więcej informacji o klubie Gniazdko znajdziecie TUTAJ.

 

 ulaj

Zgłoś uwagę