Tydzień Kina Hiszpańskiego w Nowych Horyzontach

Kino hiszpańskie to nie tylko filmy Pedra Almodóvara z gwiazdami, jak Penelopa Cruz, czy Antonio Banderas – o tym fani kina wiedzą doskonale. Tegoroczny, siedemnasty już przegląd iberyjskich obrazów jest tego najlepszym dowodem. W programie 14 nowych filmów, w tym trzy wyreżyserowane przez kobiety i premierowy tytuł Carlosa Saury („Jota Carlosa Saury”).

  • tydzień kina hiszpańskiego

    Kadr z filmu „Palmy na śniegu”


Filmy, jakie od 24 marca będą prezentowane w Kinie Nowe Horyzonty to premiery polskie, bardzo często nagradzane prestiżowymi laurami, zarówno hiszpańskimi (Goya), jak i zagranicznymi (np. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji).

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Wydarzenie kinowe
Termin od 24 marca 2017 do 30 marca 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Jakie jest nowe kino hiszpańskie? Przede wszystkim różnorodne. Jest w nim miejsce na komedię romantyczną, kryminał, doskonale opowiedzianą historię obyczajową, a także sensacyjną.

Co warto obejrzeć podczas przeglądu

Na które tytuły warto zwrócić uwagę podczas tegorocznej edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego? Fani Carlosa Saury nie mogą przegapić jego najnowszej produkcji „Jota Carlosa Saury” o tańcu jota wywodzącym się z Aragonii, a za sprawą kolonizatorów przeszczepionym także do innych krajów hiszpańskojęzycznych w Ameryce Południowej.

Miłośnicy najwyższej próby aktorstwa powinni zainteresować się tytułem „Truman” Cesca Gaya z dwiema głównymi rolami znakomitych aktorów – argentyńskiej gwiazdy Ricardo Darina (pamiętamy go z oscarowego „Sekretu jej oczu”) i Javiera Camary (pamiętny pielęgniarz z „Porozmawiaj z nią” Pedra Almodovara). Dla fanów komedii romantycznej ciekawy będzie film „Rumbos”, czyli kilak splątanych ze sobą historii miłosnych rozgrywających się w Barcelonie. Czytelnicy poezji Federica Garcii Lorki powinni koniecznie zobaczyć ekranizację „Krwawych godów“ w reżyserii Pauli Ortiz.

Udział kobiet w hiszpańskiej kinematografii jest coraz większy, reżyserki nie boją się podejmować ważkich i wymagających tematów. Podczas tego przeglądu na ekranie Nowych Horyzontów dzieła wspomnianej Pauli Ortiz, Manueli Burlo Moreno i Mariny Seresesky.

Tydzień Kina Hiszpańskiego potrwa do 30 marca. 

Zgłoś uwagę