Kino ze smakiem w DH Renoma [PROGRAM]

DH Renoma zaprasza wszystkich kinomanów na letnie seanse pod gołym niebem. W każdą sierpniową sobotę, o godz. 21.30, na dachu Renomy rozpocznie się prawdziwa filmowa uczta. W tym roku repertuar Kina Letniego powstał przy współpracy z programem KUCHNIA + i DOMO +. 

  • Kino letnie w DH Renoma

    Kino pod chmurką w centrum miasta cieszy się powodzeniem (fot. organizatorzy)


Pierwsze dwie projekcje to filmy prezentowane m.in. podczas 5. edycji Kuchnia + Food Film Festival.

2 sierpnia pokazany zostanie film „Czerwona Obsesja”, o winie, ale nie tylko. Także, a może przede wszystkim – o różnicach kulturowych dzielących Azję i Europę.

9 sierpnia będzie można poznać składniki najbardziej strzeżonego przepisu na świecie w filmie „Co kryje coca-cola?”.

16 sierpnia coś, co spodoba się miłośnikom stylu vintage – swoistą podróż w czasie zagwarantuje „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”. Film pokazuje rozwój polskiego designu oraz przedmioty, jakie stały się jego symbolami na przestrzeni  XX i XXI wieku.

23 sierpnia – „Gorzki smak czekolady” to film, który pokazuje smutną rzeczywistość na plantacji kakaowca na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Słodycz czekolady, którą tak wielu z nas uwielbia, tak naprawdę miesza się z handlem ludźmi i nielegalną pracą dzieci.

Tegoroczną edycję Kina Letniego 30 sierpnia zamknie film „Natura, kobiety i wino”. To historia czterech kobiet, które łączy pasja do tworzenia wina. Opowiadają o swoich winnicach, codziennym życiu i trudnej pracy w branży, która zdominowana jest przez mężczyzn.

 

Maksymalna liczba widzów podczas seansów to 350 osób. Wszystkie filmy w polskiej wersji językowej do obejrzenia w wygodnych leżakach DOMO + na dachu DH Renoma z widokiem na Wrocław. W przypadku niesprzyjającej aury seanse odbędą się w strefie restauracji, na III piętrze obiektu. Wstęp jest bezpłatny.

MaWi, mat. prasowe

 

Zgłoś uwagę