Kino: „Dziadek do orzechów" [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do poniedziałku 11 stycznia do godz.9.00


Mamy dla was 1 podwójne zaproszenie na pokaz „Dziadek do orzechów" ważne w dniu 14 stycznia o godz. 18 do Multikina Arkady Wrocławskie.

Multikino zaprasza na retransmisję z Teatru Bolszoj najbardziej znanego dzieła Piotra Czajkowskiego, baletu „Dziadek do orzechów”. 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów. Oparty na opowieści E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Klary (w rosyjskiej wersji jest to Masza), która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. 

Aby wygrać bilety trzeba do poniedziałku 11 stycznia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiedzieć na pytanie:

Kto obecnie szefuje teatrowi Bolszoj?

Nagrodę wygra czwarta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani mailowo.

Zgłoś uwagę