Kings of Leon na Stadionie Wrocław

Kings of Leon wystąpi na Stadionie Wrocław. Wielokrotni laureaci nagrody Grammy zagrają 24 czerwca na wrocławskim stadionie w ramach letniej trasy koncertowej. Bilety trafią do sprzedaży dla wszystkich już 12 lutego (środa). Wcześniej, bo 11 lutego (wtorek) będą mogli zakupić je członkowie oficjalnego fanklubu zespołu i użytkownicy Allegro.


Zespół założony przez trzech braci – Caleba, Jareda i Nathana Followillów i ich kuzyna Matthew Followilla, odniósł na swojej ścieżce kariery ogromny sukces, głównie w Wielkiej Brytanii. Otrzymał 4 statuetki Grammy za swoje najsławniejsze utwory: „Sex on fire” oraz „Use Somebody”, i Fryderyka za „Come Around Sundown” - najlepszy album zagraniczny.

Dzięki swojej zmienności i alternatywności uwiódł rzeszę wiernych fanów, również w Polsce. Kings of Leon zagości tu już po raz piąty. Wcześniej mogliśmy posłuchać ich magnetyzujących brzmień w ramach gdyńskiego festiwalu Open’er Festiwal w 2009 i 2013 roku, następnie w 2014 roku podczas Orange Warsaw Festiwal i w Krakowie w Tauron Arenie w 2016 roku.

- Stadion Wrocław będzie po raz drugi areną koncertową, na której zorganizujemy wielkie wydarzenie. Po festiwalu Music Power Explosion w klimatach EDM w 2018 roku, teraz odbędzie się koncert dla miłośników dobrego, rockowego grania. Kings of Leon jest doskonale znany polskim fanom, ponieważ w poprzednich latach formacja gościła na koncertach w naszym kraju za każdym razem gromadząc komplety publiczności. To idealna propozycja dla fanów dobrej muzyki – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Kings of Leon w Polsce.

Członkowie zespołu gościli na światowych festiwalach, takich jak Coachella w USA, Lollapalooza w Brazylii, czy na Glastonbury Festival w Anglii. Na Pal Norte w Meksyku wystąpili przed rekordową publicznością liczącą 105 tysięcy fanów. Należy do nich także rekord frekwencji na koncercie w londyńskim Hyde Parku.

Wrocławski, letni koncert będzie znakomitą kompilacją wszystkich siedmiu albumów studyjnych zespołu. Ostatnia płyta „WALLS” była numerem 1 w Wielkiej Brytanii, a utwór „Waste a moment” pochodzący z tej płyty stał się hitem na światową skalę. Równocześnie płyta odniosła niemały sukces w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii i Austrii.

Bilety.Zgłoś uwagę