King Crimson zagra we Wrocławiu

Wprawdzie dwa koncerty King Crimson, legendy awangardowego rocka zapowiedziano we Wrocławiu na wrzesień 2016, ale już trwa sprzedaż biletów. King Crimson zagra w Narodowym Forum Muzyki 20 i 21 września 2016.

  • King Crimson mat. organizatorów

    King Crimson mat. organizatorów


Robert Fripp przyjedzie do Polski na cztery koncerty, które odbędą się tylko w dwóch miastach – właśnie we Wrocławiu i w Zabrzu.

Brytyjski zespół King Crimson powstał w 1969 roku. Założycielem i jej jedynym stałym członkiem jest wirtuoz gitary Robert Fripp. Zespół wielokrotnie zmieniał skład, zmieniał też brzmienia, ale nigdy nie porzucił awangardy. King Crimson zagra w Polsce w składzie: Robert Fripp, Jakko M. Jakszyk, Tony Levin i Mel Collins. Na scenie pojawi się też trzech perkusistów – Gavin Harrison, Pat Mastelotto i Bill Rieflin. W tym składzie wystąpili rok temu podczas dwóch wyjątkowych koncertów w San Francisco.

King Crimson debiutując wpisał się w historię brytyjskiego prog rocka: muzycy kładli szczególny nacisk na instrumentalne mistrzostwo, wykorzystanie awangardowej techniki i połączenie rocka z muzyką klasyczną i jazzem. Nie jest to jednak zespół retro, bo obecny skład uznawany jest za najlepszy w historii formacji. Po koncertach w San Franciso krytycy stwierdzili, że powstała grupa, która może zagrać wszystko z liczącego 45 lat repertuaru w sposób nieosiągalny dla wcześniejszych, mniej licznych wcieleń. I robi to z idealną intuicją i dynamiką.

Bilety w cenach od 179zł do 349zł

Zgłoś uwagę