Kierowcy i motorniczowie MPK walczą w konkursie

Rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy kierującymi w MPK Wrocław: dziś wystartowała szósta edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego Tramwaju.


W konkursie biorą udział kierowcy i motorniczowie, który chcą stanąć w szranki z koleżankami i kolegami z pracy i sprawdzić się pod względem znajomości przepisów ruchu drogowego, zapisów instrukcji zakładowych dla kierujących, obsługi pasażerów, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i techniki jazdy. Pracownicy MPK rywalizują ze sobą nie tylko dla zaszczytnych tytułów i nagród. To przede wszystkim dobra zabawa, okazja do powtórzenia swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności. Konkurs stanowi też z pewnością urozmaicenie pracy zatrudnionych w MPK i jest jednym ze sposobów wyznaczania wysokich standardów pracy motorniczych i kierowców.

Najpierw teoria 

Konkurs podzielony jest na etapy. Dzisiaj prawie 60 jego uczestników przystąpiło do testu z wiedzy teoretycznej w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Test składa się z części ogólnej dla wszystkich, następnie szczegółowe testy rozwiązują osobno kierowcy i motorniczowie. Pytania dotyczą prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach spotykanych na drodze, skomplikowanych skrzyżowań i relacji z innymi uczestnikami ruchu. Test to nie tylko sprawdzian znajomości przepisów ruchu drogowego, ale również weryfikacja umiejętności obsługi pasażera, znajomość przepisów bhp czy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zadania praktyczne w tajemnicy  

Osoby, które najlepiej poradziły sobie dzisiaj z testem teoretycznym, powalczą o zwycięstwo w konkurencjach praktycznych. Wyłonionych zostanie po 12 najlepszych zawodników spośród kierujących autobusami i tramwajami. To oni będą rywalizować ze sobą we wtorek i w środę na zajezdniach. Konkurencje praktyczne zawsze są dla nich niespodzianką – uczestnicy zmierzą się z typowymi i mniej typowymi sytuacjami, z których będą musieli znaleźć odpowiednie wyjście. Sprawdzimy też, jak wygląda ich technika jazdy czy znajomość budowy i eksploatacji taboru. 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody, których łączna pula wynosi ponad 20 000 zł. Przy organizacji konkursu z MPK współpracują: Autocentrum Maziarz Krawiec sp. j., Voith Turbo sp. z o.o., Modertrans Poznań sp. z o.o., Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o.o., Medcom sp. z o.o. i Energo Invest Broker SA. 

Etapy konkursu: 

Etap I – 18.06.2018 – test teoretyczny dla kierowców i motorniczych (Zakład Autobusowy, ul. Obornicka 131) 

Etap II – 19.06.2018 – konkurencje praktyczne dla motorniczych indywidualne i drużynowe (Zakład Tramwajowy nr 4, ul. Powstańców Śl. 209) godz. 9.00 

Etap III – 20.06.2018 – konkurencje praktyczne dla kierowców autobusów indywidualne i drużynowe (Zakład Autobusowy, ul. Obornicka 131) godz. 9.00 

Finał – 22.06.2018 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (Zakład autobusowy, ul. Obornicka 131)  godz. 11.00Zgłoś uwagę