„Kiedy zapada mrok” – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na spotkanie otwierające nowy cykl literacki „Tłumacz w muzeum”. Bohaterami tych rozmów są przede wszystkim właśnie tłumacz. W niedzielę spotkanie z Anną Sawicką, tłumaczką książki „Kiedy zapada mrok”. Chętnym oddamy własnie tę książkę. Warunek - należy ja odebrać podczas spotkania w najbliższa niedzielę, 19 maja.


Pierwsze spotkanie z cyklu „Tłumacz w muzeum” organizowane w ramach działalności Gabinetu Literackiego im. Tadeusza Różewicza. 

Przy okazji premiery zbioru opowiadań „Kiedy zapada mrok” Jaume Cabrégo zapytamy Annę Sawicką o przyczyny popularności tego prozaika w Polsce, o trudności i wyzwania związane z przekładem z tak niewielkiego i specyficznego języka, jakim jest kataloński. Porozmawiamy o Barcelonie i o mistrzowskiej formie literackiej – opowiadaniu. W jakim stopniu tłumacz powinien wikłać się w inny świat i język, jak odnaleźć się pomiędzy autorem i czytelnikiem, jak wyraźne (i czy w ogóle?) powinny być „ślady” tłumacza w tekście.

„Kiedy zapada mrok” – premiera książki

„Kiedy zapada mrok” – premiera książki

Wykład / Tylko dla dorosłych / Dla wszystkich
Termin 19 maja 2019 16:00

Miejsce Muzeum Pana Tadeusza

Jak wygrać książkę

Wystarczy w formularzu konkursowym odpowiedzieć na pytanie: Kto poprowadzi niedzielne spotkanie?

Na odpowiedzi czekamy do piątku, 17 maja, do godz. 12.00. Wygrywa 10 osoba, która prawidłowo odpowie na pytanie. Ważne! Książka będzie do odebrania podczas spotkania w niedzielę, 19 maja. 

O sposobie odbioru nagrody zwycięzce poinformujemy mailowo i telefonicznie. Zgłoś uwagę