Racławicka otwarta [ZDJĘCIA]

W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac związanych z budową ulicy Racławickiej wraz z mostem przez rzekę Ślęzę, który połączy ulicę Racławicką z Aleją Piastów, od 29 października 2016 roku (sobota) udostępniono most i nowy odcinek ulicy Racławickiej do ruchu dla samochodów osobowych.

  • źródło: inwestor

  • źródło: inwestor

  • źródło: inwestor

  • źródło: inwestor

  • zdjęcie ilustracyjne, stan robót na 29.09.2016 r


Budowę 650-metrowego przedłużenia ul. Racławickiej do al. Piastów wraz z budową mostu nad rzeką Ślęzą zakończono przed terminem. Skorzystają szczególnie mieszkańcy dwóch osiedli – Krzyków i Oporowa. – Przedłużenie ul. Racławickiej ma duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Usprawni ruch w tej części miasta oraz rozładuje zakorkowane ulice. Kierowcy będą mogli w godzinach szczytu ominąć korki na al. Karkonoskiej i ul. Grabiszyńskiej.mówi Paweł Fidelak, Menadżer Projektu, Skanska i dodaje, że nowe połączenie ma szczególne znaczenie w okresie Wszystkich Świętych, gdy na ul. Grabiszyńskiej jak co roku zostanie ograniczony ruch

Kontrakt obejmował wybudowanie nowej drogi jednojezdniowej wraz z mostem nad rzeką Ślęzą. Skanska wybudowała również chodniki, ścieżkę rowerową oraz przejście pod mostem dla miłośników spacerów wzdłuż rzeki. Powstały nowe przystanki autobusowe.
– Do naszych prac należała również przebudowa kolidujących sieci wodociągowej, gazowej, elektrycznej oraz kanalizacji deszczowej, założenie trawników oraz zieleni niskiej i wysokiej. Wybudowany przez nas odcinek został odpowiednio oświetlony. Dodatkowo wykonujemy pętlę autobusową, którą zakończymy do grudnia — mówi Rościsław Mazur, kierownik budowy, Skanska.

Przypomnijmy, że mowa o realizowanym przez firmę Skanska, wartym 12,7 mln zł, kontrakcie na kolejny etap rozbudowy ulicy Racławickiej. Jej kluczowym fragmentem jest most przez Ślęzę, resztę, ok. 650 m, stanowi ulica, jednojezdniowa z chodnikiem i ścieżką rowerową. Powstaje także przejście dla pieszych pod mostem. To już III etap rozbudowy ul. Racławickiej. W ubiegłym roku za prawie 17 mln zł wybudowano niezbędne do przeprowadzenia całego projektu odwodnienie i krótki odcinek jezdni.

Czytaj więcej o budowie nowego mostu nad Ślęzą 

ram/Skanska

Zgłoś uwagę