Nowe ogrzewanie z dofinansowaniem Miasta

Program KAWKA – zadbaj o to czym oddychasz–zamień węglowy piec i kotłownię na ekologiczne ogrzewanie! Miasto Wrocław dopłaci 70% (maksymalnie 12 tys. zł) do Twojej inwestycji. Wnioski do 30 września 2015 r.

  • Nowe ogrzewanie z dofinansowaniem Miasta

    Kawka


Paląc w piecach węglem emitujemy do powietrza zanieczyszczenia, które, przy wysokich stężeniach, bardzo negatywnie wpływają na zdrowie, a nawet życie nasze i naszych dzieci.
Na szczęście istnieją alternatywy dla ogrzewania węglowego. Pierwszym krokiem do poprawy sytuacji jest wymiana pieców na ogrzewanie bardziej przyjazne środowisku i mieszkańcom.

W głównej mierze do wymiany kwalifikują się piece w starym budownictwie, przeważnie w kamienicach. Na terenie Wrocławia część mieszkańców zdecydowała się już na zmiany, jednak duża grupa wciąż z tym zwleka. Dlatego, aby zaradzić szybko, skutecznie i z dofinansowaniem tej „palącej” sprawie, warto wziąć udział w programie KAWKA.

Jak wnioskować o dofinansowanie

Wnioski należy złożyć w terminie do 30 września 2015 r., w sekretariacie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10, Wrocław, pok. 403 (IV piętro) lub przesłać na adres: Wydział Środowiska i Rolnictwa, Urząd Miejski Wrocławia, ul. Bogusławskiego 8,10; 50-030 Wrocław.

Przez datę złożenia wniosku rozumie się datę wpływu kompletnego wniosku do Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Wrocławia ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10 pok. 403 lub pod numerami telefonów 71 777 91 00 i 71 777 77 77 (w godzinach 8.00-15.00).

Wzory wniosków >>

Czym jest program KAWKA?

Walka z niską emisją jest niezwykle ważnym zadaniem, w które powinien zaangażować się każdy z nas. Możemy więc działać bezpośrednio – na przykład poprzez wymianę pieca opalanego węglem, ale też i pośrednio –  informując innych o szkodliwości niskiej emisji.

Celem programu KAWKA jest przeciwdziałanie niskiej emisji, czyli emisji na niskiej wysokości szkodliwych pyłów i gazów. O jaką wysokość chodzi? Ścisłe i precyzyjne określenie tego pojęcia jest dość trudne, niemniej przyjmuje się, że chodzi o kominy i inne źródła emisji umieszczone na wysokości nie wyższej niż 40 m.

Więcej o programie KAWKA

 


Program KAWKA
Wrocław
Wrocław


Zgłoś uwagę