Hitowy transfer Impelu Wrocław

Jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii Katarzyna Skowrońska-Dolata została nową zawodniczką Impelu Wrocław. Nowy jest także trener wrocławskiej drużyny. Po zwolnieniu Tore Aleksandersena został nim włoski szkoleniowiec Nicola Negro.

  • Katarzyna Skowronska-Dolata w Impelu Wrocław

    Katarzyna Skowrońska-Dolata została nową zawodniczką Impelu Wrocław

  • Katarzyna Skowronska-Dolata Impel Wroclaw

    Katarzyna Skowrońska-Dolata została nową zawodniczką Impelu Wrocław

  • Katarzyna Skowronska-Dolata Impel Wroclaw

    Katarzyna Skowrońska-Dolata została nową zawodniczką Impelu Wrocław


- W imieniu prezydenta  Rafała Dutkiewicza chciałbym powitać panią Kasię we Wrocławiu. Wiem, że pani domem jest Poznań, ale mam nadzieję, że Wrocław będzie pani takim drugim domem – powiedział dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Jacek Sutryk. Dyrektor znający upodobania „Skowronka” do słodkości na powitanie wręczył znakomitej zawodniczce sernik oraz figurkę krasnala, który w ostatnich latach stał się symbolem Wrocławia. Skowrońska-Dolata podpisała z Impelem kontrakt w formule jeden plus jeden.

Pozyskanie tak znakomitej zawodniczki, to znakomity ruch włodarzy Impelu nie tylko pod względem sportowym, ale także i marketingowym. Świadczy o tym choćby pełna sala kibiców i młodych adeptów siatkówki w kinie „Nowe Horyzonty”, gdzie odbyła się dzisiejsza konferencja prasowa. – Pozyskanie przez nas pani Kasi, można porównać z czymś takim jakby Śląsk Wrocław pozyskał Roberta Lewandowskiego – cieszył się właściciel Impelu Grzegorz Dzik. Naszym zdaniem to nawet większe wydarzenie, bowiem w rankingach Skowrońska na pewno plasuje się w gronie kilkunastu najlepszych zawodniczek na świecie, czego jednak mimo całej sympatii, o Lewandowskim jeszcze powiedzieć nie można.

Nowa zawodniczka Impelu wraca do Polski po 10 latach gry poza granicami swojej ojczyzny. A występowała w największych klubach na dwóch kontynentach. Grała we włoskich drużynach: Minetti Infoplus Vicenza Volley (2005-06), Asystelu Novara (2006-8), Scavolini Pesaro (2008-10), tureckim Fenerbahce Stambuł (2010-11), chińskim Evergrande Volleyball (2011-13) i azerskiej Rabicie Baku (2013-15). Z czterema ostatnimi zespołami zdobywała mistrzostwo kraju, a z ekipa ze Stambułu miano najlepszej klubowej drużyny na świecie (2010). -  Byłoby wręcz nietaktem myśleć o czymś innym niż o mistrzostwie Polski. Z tym zespołem, który będzie zbudowany będziemy mogli mówić o walce o najwyższe trofea w tym kraju. Nie mam mistrzostwa Polski i bardzo bym chciała je zdobyć – powiedziała Skowrońska.

Nowy trener

Świetna atakująca bardzo chciała powrócić do kraju po tak długiej tułaczce po świecie. Tym większe uznanie dla włodarzy wrocławskiego klubu, że wybrała właśnie Impel. -  To dla mknie wielki dzień. Projekt jaki ma Impel był dla mnie bardzo atrakcyjny  i łączy wiele rzeczy, które są dla mnie istotne w moim życiu. Przede wszystkim  po ponad 10 latach chciałam być bliżej domu. Teraz mogę to swoje marzenie spełnić.

Świetnym ruchem wydaje się także pozyskanie włoskiego szkoleniowca Nicoli Negro. To znany w Polsce trener. Włoch zaczął pracować w naszym kraju w 2010 roku jako asystent Alessandro Chiappiniego w Atomie Treflu Sopot, z którym wywalczył najpierw wicemistrzostwo a rok później mistrzostwo Polski. Samodzielną pracę trenerską w Polsce rozpoczął w sezonie 2013/14 jako szkoleniowiec Tauronu Dąbrowa Górnicza. W ubiegłym sezonie prowadził włoski klub Imoco Volley Conegliano (piąte miejsce w Serie A). Teraz powalczy o medale jako szkoleniowiec Impelu. - Jestem szczęśliwy, że Impel zaproponował mi pracę tutaj. Jestem szczęśliwy, że wróciłem do Polski. Cieszę się, że będę tutaj pracował, ponieważ znam ten klub z kilku sezonów. Wiele razy moje drużyny walczyły z nim jako rywalem– przywitał się z wrocławianami Włoch.

Kolejne transfery

A o kolejnych transferach dowiemy się w najbliższych dniach. Włodarze klubu są blisko podpisania nowych kontraktów z Agatą Sawicką i Agnieszką Kąkolewską. Wkrótce także ogłoszone zostanie nazwisko nowej rozgrywającej, która zostanie wybrana spośród trzech.

Zgłoś uwagę