Wrocławskie dzieci przygotują kartki świąteczne dla seniorów

Wrocławski Caritas rozpoczął akcję, w której wrocławskie przedszkolaki przygotują świąteczne kartki dla seniorów. Kilka tysięcy paczek przygotowywanych przez Caritas zostanie przekazanych osobom starszym i potrzebującym. W każdej z nich będzie pocztówka z życzeniami wykonana przez maluchy.Wrocławska Caritas zwraca się z apelem do przedszkoli o włączenie się w akcję przygotowywania świątecznych kartek dla seniorów.

– Jest ona związana z akcją #PomocDlaSeniora. Bardzo prosimy aby dzieci, które uczęszczają na zajęcia, przygotowały kartki świąteczne, pocztówki z życzeniami ozdobione dziecięcą ręką – proponuje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Chcemy te piękne prace dołączać do naszych paczek dla osób starszych, żeby wiedziały, że chcemy im dać nie tylko produkty żywnościowe, ale też podzielić się życzliwością i dobrocią – zachęca.

Jak przekazać kartki

Kartki wykonane przez dzieci należy dostarczyć do biura Caritas, które się mieści przy ul. Katedralnej 7, przed 9 grudnia. Właśnie wtedy rusza produkcja ponad 2000 paczek ufundowanych przez Gminę Wrocław. Jeżeli kartki dotrą po tej dacie, również jednak trafią do seniorów wraz z innymi świątecznymi paczkami.

Gdyby wystąpiły trudności z przesłaniem lub dostarczeniem kartek, to można skontaktować się z koordynatorką akcji s. Magdaleną Stachurą: telefonicznie (tel. 664 456 585) lub wysyłając maila na adres: m.stachura@wroclaw.caritas.pl. Następnie Caritas wyśle wolontariuszy po ich odbiór.Zgłoś uwagę