Można kupować karnety na Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Kupimy już przez internet karnety na 16. edycję Nowych Horyzontów. Chętni muszą zdążyć do 12 czerwca i zapłacić 350 zł (dla klubowiczów 335 zł), a w zamian przez 11 dni obejrzą najnowsze filmy z całego świata (aż 100 tytułów), retrospektywy mistrzów i, to bezcenne, znowu poczują wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy festiwalowi od samego początku w Cieszynie, a we Wrocławiu nie straciła na intensywności.


16. Międzynarodowy Festiwal Filmów T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 21 lipca i potrwa do końca tego letniego miesiąca. W tym roku, jak zawsze, można liczyć na filmy zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Fanów powinna ucieszyć informacja, że obejrzą nowe dzieło Tsai Ming-lianga, albo zapoznają się z dziełami Pippo Delbono, włoskiego reżysera, którego retrospektywa szykowana jest na festiwal.

Ponieważ Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury, a obok nas tytuł ma także San Sebastian w Hiszpanii, dlatego w programie T-Mobile Nowe Horyzonty znalazła się retrospektywa Kino baskijskie: trzy pokolenia reżyserów. W Polsce filmy z tej części Hiszpanii są mało znane, a warto je poznać. Jeśli nazwiska Montxo Armendáriz, Ana Díez, Pedro Olea, Imanol Uribe, Daniel Calparsoro oraz Julio Medem niewiele nam mówią, czas to zmienić. W szczególny sposób wyróżniono Víctora Erice, bo temu twórcy dedykowana jest retrospektywa z filmem „Duch roju” z 1973.

Na razie nie jest zdradzane nazwisko wielkiego mistrza kina, którego retrospektywa także w ramach festiwalu, ale wiadomo, że organizatorzy zaprosili tę słynną postać na Nowe Horyzonty. Szykowany jest także cykl kilku spotkań z reżyserami kształtującymi współczesne kino europejskie oraz pokazy ich filmów.  

Szczegóły znajdziecie na stronie T-Mobile Nowe Horyzonty.

Zgłoś uwagę