„KARBALA” w Kocham Kino w Multikinie

Multikino razem z Programem 2 Telewizji Polskiej odsłaniają przedpremierowo kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia.  „Karbala” - autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, przedpremierowo w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie – już 10 września o godz. 19.


Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy.

Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

„Karbala” to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem.

Polscy żołnierze wykazali w bitwie o City Hall prawdziwe męstwo i odwagę. Dzięki „Karbali” odżywa etos polskiego żołnierza - do końca trwającego na stanowisku, mimo przeważających sił wroga.

Kolejna odsłona cyklu „Kocham Kino w Multikinie” odbędzie się 10 września o godz. 19 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

Zgłoś uwagę