Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Ruszyła ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” mająca na celu uświadomienie użytkowników dróg, jak ważnym elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest widoczność. 


Kampania dotyczy przede wszystkim prawidłowego oświetlenia pojazdów, ale także odpowiedniej widoczności pieszych poruszających się po zmroku. Udział w przedsięwzięciu oprócz policjantów ruchu drogowego zadeklarowały m.in. stacje kontroli pojazdów pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że w czasie jesienno-zimowym, kiedy dnie nie są długie, złe ustawienie świateł w pojazdach potęguje negatywne zjawiska, które niekorzystnie wpływają na proces widzenia, zwłaszcza w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Patrząc przez pryzmat statystyk, to właśnie w tym okresie notuje się najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Szybko zapadający zmrok, pogorszenie widoczności, złe ustawienie świateł w pojazdach czy brak odpowiedniego ubioru pieszego – to czynniki, które w głównej mierze wpływają na liczbę tragicznych wypadków. Z pomocą przychodzi kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która potrwa do 17 grudnia 2017 r.

W całym kraju blisko 200 stacji kontroli pojazdów weźmie udział w tym przedsięwzięciu, w tym 5 z Dolnego Śląska. We Wrocławiu chęć uczestnictwa w kampanii wyraził punkt kontroli przy ulicy Brücknera 24-26. To właśnie tam, w dniach 2, 9 i 16 grudnia – w godzinach pracy stacji – będzie można bezpłatnie sprawdzić światła w swoim pojeździe.

Kampania ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów z niesprawnym oświetleniem, ale także stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych. Pamiętajmy zatem o najważniejszej zasadzie panującej na drogach – „Widzieć i być widocznym”.

Zgłoś uwagę