Kamil Vacek wzmacnia Śląsk

Ofensywny pomocnik Kamil Vacek został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z wrocławskim klubem.

  • Kamil Vacek nowym piłkarzem Śląska Wrocław

    Kamil Vacek nowym piłkarzem Śląska Wrocław, fot. Michał Krzymiński, WKS Śląsk Wrocław


Vacek to 30-letni środkowy pomocnik. W Polsce znany jest z występów w Piaście Gliwice, z którym w sezonie 2015/16 został wicemistrzem kraju i należał do grona najlepszych piłkarzy ligi. Jego świetna gra została zauważona i zawodnik przeniósł się do Maccabi Hajfa. Po jednym sezonie w Izraelu Vacek zdecydował się rozwiązać kontrakt i wrócić do LOTTO Ekstraklasy.

W swojej karierze czeski pomocnik występował m.in. w czołowych klubach w swoim kraju – Sigmie Ołomuniec i Sparcie Praga oraz w Niemczech (Arminia Bielefeld) i we Włoszech (Chievo Verona). Dwukrotnie został mistrzem swojego kraju oraz zdobył Puchar Czech, a raz Superpuchar. W Polsce był wiodącym zawodnikiem Piasta Gliwice i razem z Martinem Nesporem poprowadził klub ze Śląska do wicemistrzostwa. Na swoim koncie ma także 9 spotkań w reprezentacji Czech.

Vacek nową „dziesiątką”

Zakontraktowanie Kamila Vacka to świetna wiadomość dla trenera WKS-u Jana Urbana, któremu od początku przygotowań do nowego sezonu brakowało gracza o podobnych umiejętnościach do Japończyka Ryoty Morioki. Ten ostatni przeniósł się po poprzednich rozgrywkach do ligi belgijskiej. Trener Urban na „dziesiątce” próbował w ostatnich tygodniach m.in. Sito Rierę, Łukasza Madeja i Michała Chrapka, ale żaden z tych piłkarzy nie był w stanie zastąpić Morioki. Vacek to brakujące ogniwo Śląska i jeśli wróci do formy z czasów występów w Piaście Gliwice może być dużym wzmocnieniem wrocławian.

Kontrakt Kamila Vacka ze Śląskiem obowiązywać będzie do końca czerwca 2020 roku. Piłkarz zagra z numerem „10” na koszulce.

Zgłoś uwagę