Kalejdoskop Kultur – spotkajmy się w Parku Staromiejskim

Co roku w czerwcu mniejszości narodowe i etniczne spotykaj się we Wrocławiu, by zaprezentować swoją kulturę. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi w sobotę 22 czerwca o godzinie 14:00 na scenie letniej Teatru Lalek we Wrocławiu.


Na dwa dni do Wrocławia zjadą się muzycy i tancerze z Białorusi, Grecji, Niemiec oraz polscy muzycy sięgający po muzykę bałkańską i pieśni Polesia. W programie znaleźli się artyści, którzy pielęgnują wielowiekową tradycję pieśni i tańca oraz ci, którzy poprzez współczesne aranżacje udowadniają, że tradycja jest żywa i się rozwija.

Festiwal otworzy kilkunastoosobowa Śpiewacza Banda Dany Vynnytskiej, która wykonuje pieśni ukraińskie, polskie, serbskie i mongolskie (Klub Muzyczny Stary Klasztor, 21 czerwca,od godz. 20.00, wstęp wolny).

22 czerwca, Park Staromiejski

Drugiego dnia oprócz spotkania z tradycją Greków Pontyjskich, damy się porwać bałkańskim i cygańskim rytmom ekipy Tsigunz Fanfara Avantura (znani ze współpracy z Kayah w repertuarze Gorana Bregovića) oraz zachwycimy kunsztem mińskiego tria akordeonowego Port Mone.

12. festiwal Kalejdoskop Kultur

12. festiwal Kalejdoskop Kultur

Koncert
Termin od 21 czerwca 2019 do 22 czerwca 2019

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz


Nie zabraknie także parady, programu dziecięcego, warsztatów i wystawców

Wydarzeniem towarzyszącym Kalejdoskopowi jest Międzynarodowy Dzień Jogi.

Międzynarodowy Dzień Jogi w Parku Staromiejskim

Międzynarodowy Dzień Jogi w Parku Staromiejskim

Warsztaty
Termin 22 czerwca 2019 14:00

Miejsce Ogród Staromiejski

Zobacz

Festiwal organizowany jest w ramach Święta Wrocławia.

Święto Wrocławia 2019

Święto Wrocławia 2019

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 1 czerwca 2019 do 30 czerwca 2019

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Kalejdoskop Kultur

Fundacja Kalejdoskop Kultur została powołana w 2014 r. jako inicjatywa osób i organizacji pozarządowych reprezentujących różne narody i grupy etniczne. Fundatorami zostali Mariola Abkowicz, Karaimka i Igor Salamon, Ukrainiec – zarząd Porozumienia Kalejdoskop Kultur.

Fundacja jest organizatorem Festiwalu Kalejdoskop Kultur, który we Wrocławiu od 2008 r. jednoczy mniejszości narodowe i pokazuje ich kulturę, zwyczaje i tradycje.Zgłoś uwagę