Kalejdoskop Kultur – spotkajmy się na Wyspie Słodowej

Co roku spotykaj się na Wyspie Słodowej, by wspólnie świętować. 24 czerwca kolejna edycja festiwalu Kalejdoskop Kultur czyli spotkani mniejszości narodowych i etnicznych, które mieszkają we Wrocławiu. 


W tym roku zabraknie muzyki i tańców różnych kultur, warsztatów i animacji dla dzieci, a także smacznej kuchni. Specjalnymi gośćmi festiwalu będą barwne zespoły z Ukrainy oraz z Białorusi.

– Nie zamykamy się na mniejszości, które od lat mieszkają w naszym mieście. Hasło tegorocznego festiwalu to Tutejsi przyjezdni. Chcemy podkreślić to, że nasze miasto cały czas się zmienia, napływają nowe grupy, na które jesteśmy otwarci – tłumaczy Katarzyna Zaremba z Fundacji Kalejdoskop Kultur.

Chętni będą mogli m.in. spróbować swych sił w animacjach teatralnych i żonglerskich, wziąć udział randce po czesku, pomalować ręce henną, samodzielnie ozdobić torbę lub koszulkę w technice sitodruku, wykonać lalkę motarkę przynoszącą szczęście, wybrać się na spacer po Wrocławiu żydowskimi śladami.

10. Festiwal Kalejdoskop Kultur

10. Festiwal Kalejdoskop Kultur

Koncert / Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich
Termin 24 czerwca 2017 od 12:00 do 18:59

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Kalejdoskop Kultur

Fundacja Kalejdoskop Kultur, której siedziba znajduje się przy ul. Ruskiej 46a, została powołana w 2014 r. jako inicjatywa osób i organizacji pozarządowych reprezentujących różne narody i grupy etniczne. Fundatorami zostali Mariola Abkowicz, Karaimka i Igor Salamon, Ukrainiec – zarząd Porozumienia Kalejdoskop Kultur. Fundacja jest organizatorem Festiwalu Kalejdoskop Kultur, który we Wrocławiu od 2008 r. jednoczy mniejszości narodowe i pokazuje ich kulturę, zwyczaje i tradycje.Zgłoś uwagę