Kadry Wrocławia – historyczne oblicza miasta

Chcesz „przenieść się” do dawnego Wrocławia? Zobaczyć jego transformację, historyczne i architektoniczne oblicza? 3-5 marca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się trzecia edycja Kadrów Wrocławia. Projekt jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.


Widzowie Nowych Horyzontów po raz trzeci otrzymają szansę „przeniesienia się” do dawnego Wrocławia. - Tym razem program przeglądu skupi się na transformacji miasta z niemieckiego w polskie oraz na jego historycznych i architektonicznych obliczach - mówi Jarosław Skóra z Kadrów Wrocławia. - Nie zabraknie filmu fabularnego, którego bohaterem jest stolica Dolnego Śląska.

Kadry Wrocławia to inne spojrzenie na stolicę Dolnego Śląska, która dla wielu jest ciekawa, nie tylko ze względu na zabytki i kulturę, ale również fascynującą historię.  Dzięki Kadrom otrzymujemy szansę poznania Wrocławia, który istnieje tylko na archiwalnych filmach. Widzowie mogą zupełnie inaczej spojrzeć na miasto, a swoją wiedzę wzbogacić na prelekcjach wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kadry Wrocławia - 3. przegląd archiwalnych filmów o Wrocławiu

Kadry Wrocławia - 3. przegląd archiwalnych filmów o Wrocławiu

Dokument / Wydarzenie kinowe / Dla wszystkich / ESK / Film
Termin od 3 marca 2016 18:30 do 5 marca 2016 18:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę