Kabaretowy Wrocek w Imparcie

Przegląd Piosenki Debilnej, dwa dni Potyczek Kabaretowych i wyjątkowa Gala poświęcona twórczości Jana Kaczmarka – to największe atrakcje tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego WROCEK, który potrwa od 11 do 14 grudnia we wrocławskim Imparcie.


Projekt finansowo wspiera miasto Wrocław, a samo wydarzenie jest organizowane w ramach  Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016.

Kabaretowy Międzynarodowy festiwal WROCEK, zwany na początku Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej, powstał w 2003 roku w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Przyłączyli się do niego studenci Uniwersytetu Przyrodniczego, organizując rok później pierwszy Festiwal Piosenki Debilnej.

W tym roku w programie czterodniowego festiwalu znalazły się występy najlepszych, najzabawniejszych kabareciarzy, którzy z pewnością doprowadzą publiczność do łez ze śmiechu.

W niedzielę Wrocek zakończy Koncert Galowy – koncert poświęcony twórczości Jana Kaczmarka, jednego z założycieli Kabaretu Elita, autora, aktora, znakomitego radiowca, ale przede wszystkim poety, który pozostawił nam ponad dwieście wspaniałych piosenek.

Piosenki Jana Kaczmarka brali na warsztat muzycy jazzowi, rockowi, mierzyli się z nimi aktorki i aktorzy. Dlaczego? Bo są miłe dla ucha, dowcipne, lekkie i przy całej swojej lekkości mądre. Jan Kaczmarek miał to szczęście, że mógł współpracować ze znakomitymi kompozytorami, najczęściej z Włodzimierzem Plaskotą i Bogusławem Klimsą.

Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas, który jest autorem scenariusza i reżyserem całości. Usłyszymy między innymi takie hity, jak: „Kurna chata”, „Oj, naiwny”, „Czego się boisz, głupia”, „Polskie strzechy” czy „Do serca przytul psa”.

Prócz członków Kabaretu Elita zobaczymy i usłyszymy przede wszystkim młode wokalistki: Agę Damrych i Martę Dzwonkowską, a współczesna technika sprawi, że pojawi się także sam mistrz – Jan Kaczmarek. Nie zabraknie też innych niespodzianek i atrakcji. Wykonawcom będzie towarzyszyła dziesięcioosobowa grupa wytrawnych muzyków pod kierunkiem Romana Hudaszka.

Program Wrocka 2014

11 grudnia


18.00

Stand-Up

Prowadzenie Tomek Nowaczyk

Gwiazda wieczoru: Kacper Rudziński. Wystąpią m.in.: Wiolka Walaszczyk, Tomek Kołecki, Karol Kopiec, Wojtek Fiedorczuk, Zbigniew Marcin Wojciech, Jim Williams i inni

22.00

Nurt-OFF – Klub Festiwalowy

Wystąpi: Teatr Improwizowany Hofesinka


12 grudnia


18.00
Przegląd Piosenki Debilnej

Bilety 25 zł*. Prowadzenie Grzegorz Dolniak

Gwiazda wieczoru: Tenor Czesław Jakubiec

Wystąpią m.in.: Kazio Sponge, kabaret Czołowka Piekła

kabaret Sakreble, kabaret Inaczej, Kabaret 7 minut po,

Monika Nowogrodzka, Ścibor Szpak i inni

22.00
Nurt-OFF - Klub Festiwalowy

Wystąpi: Smkkpm ULTRA

 

13 grudnia

18.00
Potyczki Kabaretowe

Bilety 25 zł*. Prowadzenie Jarek Marek Sobański

Gwiazda wieczoru: Teatr Absurdu ŻŻŻ

Wystąpią m.in.: Kabaret Inaczej, Kabaret Nic Nie Szkodzi,

Kabaret 7 minut po, Kabaret Sakreble i inni

 

14 grudnia


18.00
Koncert Galowy Kabaretowego

Festiwalu WROCEK 2014

W całości poświęcony twórczości Jana Kaczmarka. Bilety od 30 zł

Zgłoś uwagę