Joss Stone w Klubie Eter. Gwiazda soulu tym razem zaśpiewa reggae

Bywa nazywana najlepszym soulowym głosem swojego pokolenia, choć na najnowszym albumie „Water For Your Soul” Joss Stone inspiruje się też reggae, hip-hopem i R’n’B. Wszystko za sprawą współpracy z najmłodszym synem Boba Marleya, Damianem. Jak genialnie potrafi śpiewać 28-letnia Brytyjka, której albumy sprzedały się w 14 milionach egzemplarzy, przekonamy się wreszcie i we Wrocławiu, bo 11 września Miss Stone wystąpi w Klubie Eter. Bilety już w sprzedaży.

  • joss stone

    Joss Stone/fot. Mat. prom.


Wszechstronna Miss Stone

Koncert Joss Stone jest specjalnym prezentem dla jej fanów z okazji 10-lecia Ethno Jazz Festival, fantastycznego cyklu, w ramach którego prezentowani są artyści jazzowi i z kręgu world music. Brytyjka będzie, z pewnością, jedną z największych gwiazd, jakie pojawiły się na festiwalu. I jedną z najbardziej wszechstronnych. Nie tylko muzycznie. Joss Stone z powodzeniem nagrywa płyty, szuka nowych muzycznych wyzwań, jak i gra w filmach (fani „Rodziny Tudorów” pamiętają ją jako jedną z żon Henryka VIII, życzliwą Annę Kliwijską) i użycza głosu oraz twarzy w reklamach zarówno popularnych (GAP), jak i prestiżowych marek (Chanel).

Ma też własną fundację charytatywną wspierającą wiele inicjatyw (m.in. edukację muzyczną dla dzieci, pomoc dla młodych i ich rodzin pokrzywdzonych przez wojny, wreszcie leczenie zwierząt).

W muzycznym biznesie Joscelyn Eve Stoker (bo to jej prawdziwe nazwisko) jest od ponad 16 lat, co przy jej młodym wieku (urodziła się w 1987 roku) musi budzić podziw. Z równą pasją śpiewa własne utwory i covery (choćby genialne wykonanie przeboju Dusty Springfield „Son of a Preacher Man”, czy „I put a spell of you”, czy „My Generation” formacji The Who).

Największą popularnością cieszyła się w drugiej połowie minionej dekady, kiedy nagrała swoje najważniejsze albumy (zwłaszcza „Introducing Joss Stone” oraz „Colour Me Free!”) i wygrała Nagrodę Grammy (za piosenkę „Family Affair” nagraną z Johnem Legendem i Vanem Huntem). W 2011 roku z kolei wspólnie z Mickiem Jaggerem, Davidem A. Stewartem i m.in. Damienem Marleyem założyła zespół Superheavy, z którym nagrany został wprawdzie jeden tylko album, ale za to zawierający same hity, w tym świetny singiel „Miracle Worker”.

Z tamtej współpracy pozostała przyjaźń z Damienem Marleyem (najmłodszym synem słynnego Boba Marleya), która teraz zaowocowała zarejestrowaną wspólnie płytą „Water For Your Soul” (ukazała się w ubiegłym roku).  

Właśnie ten album (pierwszy od czterech lat i wydany nakładem własnej wytwórni) Joss Stone będzie promowała podczas wrocławskiego koncertu w Eterze. Płytę promują w internecie single „Stuck On You” i „The Answer”, a zawierający 14 utworów krążek był najlepiej sprzedającą się płytą reggae w USA.

Co artystka soulowa robi w zupełnie nowej stylistyce? – Joss, musisz nagrać płytę reggae – powiedział jej już 2011 Damin Marley, ale dopiero rok temu udało się ten zamysł zrealizować, choć niektórzy krytycy twierdzą, że Stone nawet w utworach reggae śpiewa jak rasowa soulowa wokalistka. Fanów głosu Joss Stone ta uwaga nie zniechęci, a miłośników reggae przyciągnie po prostu dobrze zagrany i zaśpiewany repertuar. Plus charyzma wokalistki, która, jak się należy spodziewać, wystąpi boso, jak ma w zwyczaju od lat.

Koncert Joss Stone w Eterze

Koncert Joss Stone w Eterze

Koncert / W klubie / Dla wszystkich
Termin 11 września 2016 20:00

Miejsce Klub Eter

Zobacz
Zgłoś uwagę