Jest nowy prezes MPK

Władysława Smyka na stanowisku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu zastąpi Jolanta Szczepańska, dyrektor Biura Funduszu Spójności w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

  • jolanta szczepanska, nowy prezes wroclawskiego mpk

    Jolanta Szczepańska, nowy prezes wrocławskiego MPK


Przypomnijmy. Na początku grudnia rezygnacje ze stanowiska prezesa MPK Wrocław złożył Władysław Smyk, który pracował w spółce od 2011 roku. Rezygnacja została złożona na ręce szefa Rady Nadzorczej MPK Wrocław i jak podkreślał sam zainteresowany była to decyzja osobista i związana z nowymi wyzwaniami zawodowymi.
Na nowego prezesa MPK została powołana Jolanta Szczepańska, Dyrektor Biura Funduszu Spójności w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Odpowiadała m.in. za realizację projektów współfinansowanych z funduszy unijnych o wartości 250 mln Euro. – Wiem jaką spółką będę zarządzać. Wiem, jakie są jej problemy – powiedziała chwilę po nominacji nowa szefowa MPK. – Na wszystkie decyzje przyjdzie czas. 15 stycznia obejmę to stanowisko i będę potrzebowała czasu na zapoznanie się z sytuacją.

Jolanta Szczepańska ukończyła elektronikę na Politechnice Wrocławskiej. W 2001 roku na Politechnice Częstochowskiej skończyła podyplomowe studia w dziedzinie finansowego zarządzania funduszami europejskimi. Do chwili obecnej pełniła funkcje dyrektora Biura Funduszu Spójności w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Wcześniej, od 1990 roku do kwietnia 2014, byłą przewodniczącą Rady Nadzorczej EXPRIM Wrocław. Jednocześnie od 2009 roku do lipca 2014 była członkiem rady nadzorczej Wrocławskiego Parku Wodnego. Dodatkowo od 2009 pełniła funkcje prezesa zarządu, a w 2013 została członkiem zarządu tej spółki. Zawodową karierę zaczynała 1981 roku jako specjalista w dziale przygotowania produkcji w przedsiębiorstwie Robót Instalacyjno-Montażowych Budownictwa Rolniczego we Wrocławiu

Nowe stanowisko Jolanta Szczepańska obejmie 15 stycznia 2015r.

Zgłoś uwagę