Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna – wrocławskie atakujące

W przyszłym sezonie za atak we wrocławskiej drużynie odpowiedzialne będą dobrze znane wrocławskiemu środowisku zawodniczki. To Katarzyna Konieczna i Joanna Kaczor.


Joanna Kaczor jest urodzoną wrocławianką. W strukturach Gwardii Wrocław rozpoczynała swoją karierę młodzieżową. Na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Polski. Do Wrocławia Kaczor wracała dwukrotnie w swojej karierze – za pierwszym razem pomogła drużynie awansować do ekstraklasy, za drugim – zdobyć pierwsze wicemistrzostwo kraju. W zeszłym sezonie do swojej kolekcji dołożyła kolejny medal z Impelem Wrocław.

Joanna Kaczor przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję kapitan drużyny. Była jednym z filarów zespołu w każdym z sezonów spędzonych we Wrocławiu. Swój kontrakt z klubem przedłużyła już w maju. Był to oficjalny początek budowania przez klub zespołu na nowy sezon.

Dla Katarzyny Koniecznej gra w Impelu będzie powrotem do reprezentowania klubu z Dolnego Śląska. W latach 2012-2014 miała już okazję  występować w biało-zielonych barwach. Był to czas, gdy wraz z Impelem Wrocław zdobyła srebrny medal – największy z sukcesów wrocławskiej drużyny. Następnie przez sezon występowała jako zawodniczka Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. W ostatnim roku zdecydowała się na przerwę w karierze i poświęceniu się rodzinie.

Katarzyna Konieczna od kilku miesięcy przygotowuje się do powrotu na ligowe parkiety. Szkoleniowcy Impel Wrocław do czasu rozpoczęcia okresu przygotowawczego pracują indywidualnie z wieloma zawodniczkami. Trenerzy zamierzają czas ten wykorzystać na spokojny trening i doskonalenie umiejętności siatkarskich zawodniczek.

Wrocławscy kibice duet Konieczna – Kaczor mogli obserwować w sezonie 2013/2014 – dotąd najlepszym w historii klubu. Wtedy to obie atakujące wzajemnie uzupełniały się na boisku, co dodatkowo napędzało kolejne zawodniczki do jeszcze lepszej gry. Podobnie ma być w nadchodzącym sezonie. Zarówno Joanna Kaczor, jak i Katarzyna Konieczna to najbardziej doświadczone zawodniczki w składzie Impela. Ich boiskowe ogranie może mieć niebagatelne znaczenie dla młodych i rozwijających się siatkarek, na których zbudowany jest nowy zespół Impel Wrocław.

Zgłoś uwagę