Jeszcze w lipcu pojedziemy nowym mostem Żernickim

Budowa nowego mostu Żernickiego powoli zbliża się do finiszu. Najprawdopodobniej jeszcze w lipcu pojedziemy przez nową przeprawę. Potem drogowcy rozpoczną rozbiórkę dojazdów i mostu tymczasowego.


 - W ostatnim czasie wykonane zostały roboty związane z izolacją, zabetonowaniem kap chodnikowych oraz płyt przejściowych. Przewidujemy, że budowa nowego mostu zakończy się w lipcu. W kolejnych tygodniach rozbierana będzie tymczasowa konstrukcja, którą obecnie poruszają się kierowcy – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się w połowie 2017 roku. Najpierw drogowcy musieli postawić tymczasową przeprawę, po której w trakcie robót poruszali się kierowcy, następnie zburzyć stary most, a dopiero potem wybudować nowy. W tej chwili prace są już na finiszu.

Przebudowa mostu była konieczna, ponieważ stara przeprawa została wybudowana za blisko tafli wody i przy podniesionych stanach rzeki Ślęzy woda często zalewała most. Wszytskie prace kosztowały ponad 7,2 miliona złotych. Na realizację robót firma miała 16 miesięcy (od daty podpisania umowy). Roboty wykonuje firma Berger Bau Polska Sp. z o.o.Zgłoś uwagę