Jest umowa na basen i wiadukt

Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała właśnie dwie nowe umowy – na budowę basenu przy ulicy Wejherowskiej  i na nowy wiadukt na ulicy Chociebuskiej. Wspólnym mianownikiem dla tych projektów, poza jednoczesnym zawarciem kontraktów, jest to, że są bardzo oczekiwane przez mieszkańców.

  • Wizualizacja przebudowy wiaduktu przy ul. Chociebuskiej

  • Wizualizacja przebudowy basenów na ul. Wejnerowskiej


Prezes WI Paweł Rychel umowę dla zadania przy  ul. Wejherowskiej podpisał z prezesem spółki Pre-Fabrykat z Karpacza Stanisławem Tomkiewiczem. Składająca się z dwóch części inwestycja  - budowa krytego basenu sportowego i przebudowa zewnętrznych basenów rekreacyjno-sportowych – ma się rozpocząć podczas wakacji.

Za kryty basen zapłacimy ok 46,8 mln zł, a za ten pod chmurką prawie 21 mln zł. Całość zadania ma się zakończyć przed World Games 2017, ale już w przyszłorocznym sezonie kąpielowych powinny być dostępne dla Wrocławian akweny pod chmurką. W tym roku przy Wejherowskiej raczej nie popływamy ponieważ budowlańcy muszą rozpocząć rozbiórki.

Natomiast wiadukt na ul. Chociebuskiej będzie budowała spółka Intop Warszawa. W jej imieniu umowę podpisywał Jarosław Łukasiewicz. W tym przypadku pracę ruszą po uzgodnieniu przez wykonawcę harmonogramu robót z kolejarzami ponieważ znajduje się on nad czynną i ruchliwą linią kolejową. Wykonawca ocenia, że realnym terminem jest wrzesień. Zakończenie projektu – jesień przyszłego roku.

Przypomnijmy, że warta 9,5 mln zł inwestycja dotyczy wiaduktu drogowego, który został zamknięty ze względu na zły stan techniczny. Nowy ma być trójprzęsłową konstrukcją belkową w układzie ciągłym, o rozpiętościach przęseł około 20 i 15 m. Jego całkowita długość wraz z przyczółkami wyniesie około 80 m. Pomost ma mieć szerokość 16,20 m, a w jego obrębie znajdzie się jezdnia o szerokości 7 m, ścieżki rowerowe o szerokości 1,50 m (po obu stronach), tzw. opaski o szerokości 30 cm oraz chodniki dla pieszych o szerokości 2 m. 

ram

Zgłoś uwagę