Coraz bliżej do przebudowy wylotu z Wrocławia na Oborniki Śląskie

Ulice: Obornicka, Pełczyńska, Zajączkowska i Pęgowska będą przebudowane. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dał zielone światło dla rozstrzygnięcia przetargu na tę inwestycję. Decyzja była potrzebna, bo złożone przez firmy oferty były droższe niż szacowało miasto.

  • Między innymi ten fragment ulicy Obornickiej zostanie przebudowany. fot.google.maps


Projekt przebudowy i dokumentacja dla inwestycji są już gotowe, teraz poszukiwany jest wykonawca prac. Przetarg jest już na ostatniej prostej. Wpłynęły trzy oferty, od firmy Budimex, Strabag Insfrastruktura oraz Skanska. Są analizowane pod względem formalnym. 

 

Na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich zmienią się gruntownie fragmenty czterech ulic.

  • Obornickiej: na odcinku od skrzyżowania z ul. Bałtycką do skrzyżowania z ul. Bezpiecznej;
  • Pełczyńskiej: na odcinku od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. J. Nowaka Jeziorańskiego (rondo W. Kielara - bez skrzyżowania);
  • Zajączkowskiej: na odcinku od ul. Kminkowej do ul. Pęgowskiej;
  • Pęgowskiej, na odcinku od ul. Zajączkowskiej do ul. Zarzecze we Wrocławiu.

Ulice po zakończeniu inwestycji przede wszystkim będą miały nową nawierzchnię, poza tym drogowcy przebudują skrzyżowania, przepusty, zatoki przystankowe, zjazdy na prywatne posesje, przejścia dla pieszych, powstanie nowe oświetlenie. Inwestycja zakłada też budowę chodników i tras rowerowych.

– Ulice po przebudowie zyskają nową nawierzchnię ale przede wszystkim będą bezpieczniejsze dla pieszych i rowerzystów – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał dwa lata od momentu podpisania umowy.  

Zgłoś uwagę