Jest już umowa na przebudowę wylotu z Wrocławia na Oborniki Śląskie

Ulice: Obornicka, Pełczyńska, Zajączkowska i Pęgowska, które znajdują się na wylocie z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich będą przebudowane. W siedzibie spółki Wrocławskie Inwestycje na początku czerwca podpisano umowę z firmą Skanska. Wykonawca w ciągu kilku tygodni ma rozpocząć prace. 

  • Na trasie nr 342 wymieniona zostanie m.in. nawierzchnia jezdni


Najlepszę ofertę w przetargu na przebudowę tych czterech ulic na wylocie z Wrocławia złożyła firma Skanska, opiewa ona na 75,9 mln złotych. Na początku czerwca w siedzibie spółki Wrocławskie Inwestycje podpisano umowę z wykonawcą. W ciagu kilku tygodni ma rozpocząć prace. 

 

Na odcinku ponad 5 km powstaną nowe chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe. Przy okazji na brakujących odcinkach zostanie poprowadzona sieć kanalizacyjna i sieć gazowa. Na realizację prac wykonawca będzie miał dwa lata od momentu podpisania umowy.  

(W ramach inwestycji przebudowana zostanie również pętla autobusowa w Świniarach) 

Na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich zmienią się gruntownie fragmenty czterech ulic.

  • Obornickiej: na odcinku od skrzyżowania z ul. Bałtycką do skrzyżowania z ul. Bezpiecznej;
  • Pełczyńskiej: na odcinku od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. J. Nowaka Jeziorańskiego (rondo W. Kielara – bez skrzyżowania);
  • Zajączkowskiej: na odcinku od ul. Kminkowej do ul. Pęgowskiej;
  • Pęgowskiej, na odcinku od ul. Zajączkowskiej do ul. Zarzecze we Wrocławiu.

Ulice po zakończeniu inwestycji przede wszystkim będą miały nową nawierzchnię poza tym drogowcy przebudują skrzyżowania, przepusty, zatoki przystankowe, zjazdy na prywatne posesje, przejścia dla pieszych, powstanie nowe oświetlenie. Inwestycja zakłada też budowę chodników i tras rowerowych. Ulica ma być bardziej bezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Zgłoś uwagę