Jest przetarg na projekt kolejnego odcinka tramwaju na Nowy Dwór

Trzynaście z 21 jeden zadań, na które podzielono budowę trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór ma już wykonawcę. Teraz ogłoszono przetarg na projekt kolejnego fragmentu, tego przez ul. Rogowską aż do przyszłej pętli Nowy Dwór.

  • WI ogłosiły przetarg na projekt trasy tramwajowej przez ul. Rogowską.


W tym roku planowane jest rozpoczęcie realizacji pierwszego odcinka nowe trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór, chodzi o fragment od pl. Orląt Lwowskich do Parku Biznesu. W tej chwili dopinane są ostatnie formalności i gromadzona potrzebna dokumentacja. To najdroższy etap, z wiaduktami nad Smolecką i zupełnie nowym, na torami kolejowymi w pobliżu ul. Wagonowej. Ukończenie tego odcinka już poprawi sytuację komunikacyjną Nowego Dworu. Projekt polega na budowie wydzielonej dla autobusów jezdni i torowiska, wiec autobus na jeszcze większym odcinku mógłby uwolnić się z korków i pokonywać trasę zdecydowanie szybciej niż obecnie.

Teraz Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt kolejnego odcinka trasy, przez ul. Rogowską. Projekt jest niezbędny do tego, aby oszacować kosztorys dla planowanej inwestycji i potem ogłosić przetarg już na same prace budowlane. Potencjalni projektanci mają czas na składanie ofert do 12 lipca.

W tym roku planowane jest jeszcze ogłoszenie przetargu na budowę odcinka drugiego, od Parku Biznesu do Rogowskiej.

Przypomnijmy. Trasa na Nowy Dwór jest planowana jako wydzielona, odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Najtrudniejszym elementem inwestycji będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w okolicach ul. Robotniczej. Zakres prac dotyczy też wielu sąsiadujących ulic, zostaną częściowo przebudowane, pojawią się też chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

Zobacz przebieg trasy na Nowy DwórZgłoś uwagę