Jest przetarg na południowy fragment wschodniej obwodnicy

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na budowę 2,5-kilometrowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Ciągle nie ma decyzji środowiskowej dla ostatniej części dochodzącej do Bielan Wrocławskich.


Przypomnijmy, że na początku roku zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o podzieleniu budowy ostatniego, południowego odcinka obwodnicy na dwie części. Ma to związek z tym, że proponowany przebieg ostatniej części tej drogi (przez Wysoką) budzi spore emocje. Podczas konsultacji społecznych potrzebnych przy wydawaniu decyzji środowiskowej mieszkańcy i aktywiści z podwrocławskiej Wysokiej złożyli ponad 300 uwag i zapytań dotyczących inwestycji.

Dlatego, aby zdążyć z budową do 2020 roku teraz został ogłoszony przetarg na 2,5 kilometrowy odcinek między rondem w Iwinach a ul. Grota Roweckiego we Wrocławiu. Przetarg jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Ma powstać tam droga o szerokości 7 metrów, z chodnikiem i trasą rowerową po jednej stronie. Do tego ekrany akustyczne, oświetlenie i przepusty. Termin składania ofert mija 8 czerwca 2018 o godz. 10.00. Zwycięzca przetargu na wykonanie projektu i budowę drogi będzie miał czas do końca października 2020.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podpisał również umowę na budowę ostatniego fragmentu od północy, który ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. Kierowcy jeżdżą już po środkowym odcinku wschodniej obwodnicy.

Zgłoś uwagę