Jest praca dla 100 informatyków

Wrocławski oddział Capgemini szuka nowych pracowników


Capgemini Software Solutions Center działa we Wrocławiu od 2004 roku. Jako centrum rozwoju oprogramowania i usług informatycznych tej firmy, specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT.

- Dziś zespół wrocławskiego Capgemini tworzy już blisko 600 specjalistów, którzy realizują 80 projektów biznesowych dla 30 klientów z całego świata – mówi Piotr Poprawski, Dyrektor Capgemini Software Solutions Center. – Konsekwentnie rozszerzamy zakres naszych usług dając możliwość pracy w ambitnych projektach zarówno obecnym jak i nowym pracownikom. Od początku bieżącego roku zatrudniliśmy już ponad 100 osób.W ciągu nadchodzących 6 miesięcy stworzymy kolejnych 100 miejsc pracy.

Intensywny rozwój centrum ma związek m.in. z otwarciem Nearshoringowego Centrum Testowego (NCT), działającego w ramach wrocławskiego Capgemini Software Solutions Center. Powstało ono w oparciu o istniejący już zespół pracowników z wrocławskiej jednostki oraz firmy Sogeti, należącej do grupy Capgemini. Centrum Testowe oferuje różnorodne rozwiązania z zakresu testowania oprogramowania, takie jak automatyzacja testów czy testowanie mobilne.

- Centrum to doskonale wpisuje się w specjalizację wrocławskiego Capgemini - twierdzi Piotr Poprawski. - Już w tej chwili realizujemy tego typu usługi dla dużego koncernu motoryzacyjnego, przygotowując strategię zapewnienia jakości oraz wykonując testy oprogramowania.

W związku z rozwojem centrum we Wrocławiu, Capgemini Polska prowadzi obecnie rekrutację specjalistów z obszaru IT.

- Obecnie poszukiwani są zarówno specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, jak i studenci oraz absolwenci kierunków informatycznych - twierdzi Dominika Jadach – Łaguna, specjalista ds. Employer Brandingu i Rekrutacji w Capgemini Software Solutions Center. -Aktualnie zależy nam przede wszystkim na zatrudnieniu inżynierów oprogramowania, ekspertów biegłych w procesach z obszaru Business Intelligence, inżynierów wsparcia aplikacji oraz testerów.

Oprócz stosowania standardowych praktyk rekrutacyjnych, Capgemini współpracuje też z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Eksperci centrum prowadzą tam gościnne wykłady oraz aktywnie włączają się w inicjatywy organizacji studenckich. Firma organizuje także Akademię Capgemini, czyli cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów skierowanych do studentów kierunków związanych z IT. W kwietniu wystartowała 3. edycja tego wydarzenia.

Wrocławskie centrum Software Solutions Center jest jednym z 5 oddziałów Capgemini Polska, poza Warszawą, Krakowem, Katowicami i Opolem. Firma zatrudnia w Polsce już 5,8 tys. osób. Specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów, takich jak m.in. Daimler, BMW, Volkswagen, Audi, Lufthansa czy niemiecki kanał telewizyjny ZDF.

- Capgemini we Wrocławiu tworzy zaawansowane rozwiązania technologiczne, które służą następnie konsumentom na całym świecie – tłumaczy Piotr Poprawski. - Nasi specjaliści są odpowiedzialni za projektowanie, tworzenie, a potem wdrażanie innowacyjnych narzędzi IT, z których korzystają codziennie setki właścicieli np. samochodów marki Mercedes czy Audi. Takie zlecenia trafiają do naszego kraju nieprzypadkowo. Polscy inżynierowie posiadają kompetencje i zdolności, dzięki którym z powodzeniem konkurują z ekspertami IT z całego świata

Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologii informatycznych i outsourcingu. Zatrudnia ponad 130 tys. pracowników w ponad 40 krajach. W 2013 roku Grupa zanotowała globalny przychód 10.1 miliardów euro.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę