Jest porozumienie w sprawie ul. Jabłecznej

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w imieniu prezydenta Wrocławia podpisał porozumienie z właścicielami ulicy Jabłecznej na wrocławskim Gaju. Wspólnota mieszkaniowa udostępni ulice do ogólnego użytku, a ZDiUM będzie ją utrzymywał.

  • zdjęcie ilustracyjne (fot.google.pl/maps)


Ul. Jabłeczna, choć korzystali z niej wszyscy, należy do wspólnoty mieszkaniowej z Gaju. Jeszcze kilka tygodni temu właściciele drogi grozili, że zamkną ją dla ogólnego ruchu. Porozumienie ze ZDiUM w dużej części rozwiązuje problemy mieszkańców.
 - ZDiUM zrobił wszystko na co pozwala mu prawo. Teraz dzięki porozumieniu możemy zrobić nowy operat szacunkowy i wystąpić do Skarbu Państwa o zmianę opłat za użytkowanie wieczyste – mówi Andrzej Radzik, członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Jabłecznej i Orzechowej.

Mieszkańcy na ostateczne rozstrzygnięcia i uporządkowanie dokumentów mają czas do 31 grudnia 2017, bo do tego dnia drogę będzie utrzymywał przez ZDiUM.
 - Do naszych zadań w ramach porozumienie będzie utrzymywanie nawierzchni, oświetlenia i odwodnienia – wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Zgłoś uwagę