Na ul. Nowowiejskiej są już pierwsze, nowe tory [ZDJĘCIA]

Widać już pierwsze fragmenty torowiska na przebudowywanej ul. Nowowiejskiej. Drogowcy układają codziennie po kilka metrów nowych torów. Do zrobienia została im jeszcze nawierzchnia drogi i chodniki.

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk

  • fot.jk


Widać już pierwsze efekty prac na ul. Nowowiejskiej (odcinek między skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego i Prusa). Drogowcy ułożyli już fragment torowiska, odświeżają też słupy przytrzymujące sieć trakcyjną i przygotowują się do wyłożenia nawierzchni oraz budowy chodników.
Wcześniej kilka miesięcy pracowali przy infrastrukturze podziemnej, bo inwestycja zakładała także wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej. Wykonawca powoli przygotowuje się też do drugiego etapu prac, który dodatkowo obejmie fragment od skrzyżowania z ul. Prusa do ul. Piastowskiej.
Warto przy tym podkreślić, że szyny po modernizacji nie tylko umożliwią szybszy przejazd tramwajom, ale będą również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Są wykonywane  w najwyższej technologii i przejazd tramwaju będzie dużo mniej słychać.

Warta nieco ponad 20 mln zł przebudowa ul. Nowowiejskiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Na odcinku przewidzianym do przebudowy korygowany ma być także układ skrzyżowań. Poprawienia tzw. geometrii wymaga zwłaszcza skrzyżowanie Nowowiejskiej z ul. Prusa. Zakres robót obejmuje także torowisko i chodniki. Powstaje nowa ścieżka rowerowa.
Zamknięty obecnie odcinek ulicy ma być gotowy na przełomie 2014/2015 r. Następnie rozpoczną się roboty między ulicami Prusa i Piastowską, które potrwają do jesieni 2015 r.

 

Zgłoś uwagę