Jest odwołanie w przetargu na budowę Alei Wielkiej Wyspy

Spółka Wrocławskie Inwestycje nie może na razie podpisać kontraktu na budowę Alei Wielkiej Wyspy ponieważ uczestnicy przetargu złożyli odwołanie od jego rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.


Przypomnijmy, komisja przetargowa uznała, że to firma Banimex z województwa śląskiego złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę Alei Wielkiej Wyspy. Tymczasem nie wszyscy oferenci uczestniczący w postępowaniu zgadzają się z tym. Odwołało się, drugie jeśli chodzi o liczbę zdobytych punktów, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i  Mostów Kobylarnia S.A.

Czytaj więcej: Wybrano wykonawcę Alei Wielkiej Wyspy 

Zwycięska oferta warta jest nieco ponad 234 mln zł, tylko o kilkaset tysięcy więcej od budżetu zaplanowanego na tą inwestycję. PBDiM Kobylarnia jest droższa o ok. 12 mln zł. Dalsze losy kontraktu zależą od rozstrzygnięcia KIO. W najkorzystniejszym przypadku podpisanie umowy będzie możliwe za około dwa miesiące. Trzeba jednak uwzględniać także inne rozstrzygnięcia, które zajmą więcej czasu. Najbardziej niekorzystny scenariusz oznacza powtórzenie postępowania.   Zgłoś uwagę