Jest nowy przetarg na dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła 6 marca dwa przetargi w formule "zaprojektuj i buduj" na południowe odcinki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

  • Wykonawcy mają czas do 23 kwietnia na zgłaszanie ofert w przetargach.


Przypomnijmy, że do „domknięcia” wokół miasta Wschodniej Obwodnicy Wrocławia brakuje jeszcze trzech odcinków. Tego na północy (Łany-Długołęka), który jest zaprojektowany i czeka na zezwolenie na realizację oraz dwóch na południu, które mają połączyć obwodnicę z al. Karkonoską. W tej chwili Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podległa urzędowi marszałkowskiemu ogłosiła dwa przetargi na południowe fragmenty.

Pierwszy, z terminem realizacji do 30 października 2021 roku, obejmuje trasę od ronda w Żernikach Wrocławskich do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. Drugi, planowany do oddania rok później, dotyczy fragmentu biegnący m.in. przez Wysoką aż do węzła A4 Bielany Wrocławskie (al. Karkonoska).

Łącznie do wybudowania na południu pozostaje 6-kilometrowy odcinek, który zgodnie z planami ma przebiegać przez miejscowość Wysoka. Mimo licznych protestów mieszkańców tej miejscowości, w grudniu 2018 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska zgodził się na budowę drogi w wariancie proponowanym przez inwestora. Decyzja została oprotestowana, trwa w tej chwili analiza odwołań. Mimo tego inwestor zdecydował się ogłosić przetarg. 

Chętne do wykonania inwestycji firmy mogą zgłaszać się do 23 kwietnia tego roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków europejskich.Zgłoś uwagę