Jej bukiet jak jej portret…

Kwiaciarze na placu Solnym – już w gotowości bojowej przed męskim oblężeniem 8 marca! Potwierdzają, że gdyby to był rzeczywiście zmasowany atak – zwłaszcza na bukiety, które starają się robić z coraz większą pomysłowością – byliby zachwyceni.

  • Pl. Solny

    Bukiety w pełnej gotowości na wrocławskim pl. Solnym


Jednak praktyka wskazuje, że klienci kupują tego dnia kwiaty raczej na sztuki, jeśli nie na… sztukę. Chociaż ci, którym bardzo się spieszy, chwytają pierwszy z brzegu bukiet, nawet nie sprawdzając jego „składu”, płacą i odpływają do swoich hołubionych „inaczej” raz w roku niewiast…

A bukietom naprawdę warto się spokojniej przyjrzeć, mało tego poszukać takiego (lub poprosić o stworzenie takiej wiązanki), który odda charakter kobiety, jej zamiłowania albo stosunek do świata… Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeśli kolega, narzeczony, mąż, kochanek, syn, brat, sąsiad itd. wystartuje do tej, którą wielbi, szanuje, podziwia itd. z kwiatów pękiem, specjalnie przez wzgląd na damę stworzonym, zapunktuje niemiłosiernie!

Zielonego pojęcia, mężczyzno, nie masz, jakie kwiaty będą odpowiadały aurze twojej kobiety? No to daję ci ściągę.

Dla niepoprawnej romantyczki…

…a do tego marzycielki, często bujającej w obłokach, czasem tak wysokich, że człowiek aż sam się uwzniośla – najlepsze będą kwiaty o delikatnych barwach, uwite w bukiecie prostym, lekkim, mającym w sobie coś ulotnego, mglistego. Jednym słowem – sama pachnąca poezja, zwłaszcza w kolorze białym, różowym i błękitnym. 

Dla przedsiębiorczej kobiety sukcesu

Róże (jeśli czerwone, to baaardzo mocno) – z dodatkiem np. alstromerii, które mimo że delikatne mają w sobie coś zdecydowanego – to bukiet właśnie dla niej. Taka niezobowiązująca elegancja, która świetnie się komponuje np. z chanelowskim kostiumem i czarnymi szpilkami. Taki bukiet wysoko trzyma głowę – podobnie jak pani twojego serca.

Dla energicznej, szalonej kreatorki

Upoluj dla niej bukiet, w którego „sercu” będzie promienny słonecznik z rozmaitymi dodatkami – kwiatami małymi i większymi, bardzo kolorowymi. A wszystko przewiązane rafią. Wskazane liście i listeczki albo coś ususzonego. Tu liczy się pomysłowość i rozmach. Bukiet musi się odróżniać – tak jak lubiąca „poszaleć” twoja dama. 

Dla wyciszonej domatorki

Bukiet powinien być tak „ciepły”, jak osoba która go powącha, i gęsty od kwiatów tego samego rodzaju, choć niekoniecznie o takim samym kolorze. Tulipany będą idealne. Wprowadzą ciepło i spokój, podkreślając bezpretensjonalność i skromność obdarowywanej niewiasty. Albo słodko pachnące lilie czy stonowane margerytki. 

Dla modnisi i trendsetterki

Bukiet oryginalny, awangardowy, nowocześnie skomponowany – pod względem roślinnym, jak i w sposobie ułożenia. Takie topowe może być połączenie lilii z margerytkami, a do tego jakiś zdecydowany w formie i kolorze element – np. pęd bambusa albo pozbawiona liści, sucha gałązka, niesymetrycznie współgrająca z całością. Wiązanka ma niepokoić, jak… nowa kreacja twojej partnerki.  

Dla lubiącej wygrywać sportsmenki

Wiązanka powinna być pomysłowa, choć nie awangardowo „pokręcona”. Kolory zdecydowane, nasycone, albo kwiaty cieniowane – róże albo gerbery – nie za długie, także ułożone regularnie w koszyku, i przewiązane zieloną wstążką. Taki jest kolor nadziei! Bukiet „systematyczny” – jak trening, który prowadzi do miejsca na podium, które lubi zajmować właśnie „ta” kobieta.

Dla ciekawej świata podróżniczki

To ma być coś zaskakującego, a ją zaskoczyć nie jest łatwo, bo tak dużo już „cudów” widziała. Słowem – pełna egzotyka skomponowana z rzadkich roślin: storczyków, hipeastrum, anturium, kantadesek w połączeniu np. z różami o rozłożystych płatkach. Twoja kobieta na pewno „odleci” na kraj świata… 

Kolor prawdę jej powie?

Już wiemy, że czerwone to miłość, a żółte to zdrada… Ale czy w ogóle musicie przejmować się tym, w jakim kolorze będą kwiaty w waszym bukiecie? Nie przejmujcie się. Te przesądy to nasz, kobiecy, wymysł. Czasami lubimy dorobić trochę ideologii do „kwiatowego abecadła”. Ale jeśli jesteście ciekawi, proszę bardzo, tak to wygląda: 

  • kwiaty białe symbolizują niewinność i ideał uczuć;
  • czerwone – miłość platoniczna lub gorąca
  • różowe – przyjaźń
  • błękitne wierność
  • fioletowe – żal
  • pomarańczowe nieszczerość
  • żółte – zazdrość lub zdrada

 

 

Zgłoś uwagę