„Jedynka" w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 10 grudnia do godz. 14


Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na pokaz filmu "Jedynka" w piątek 11.12 o godz. 16.15 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Film pokazywany jest w ramach 9. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską.

"Jedynka" w reżyserii Kiriłła Bielewicza to film wojenny. Sierpień 1944 roku. Wojska radzieckie kontynuują natarcie na terenach Wschodniej Polski. Pododdział porucznika Jegorowa otrzymuje rozkaz utrzymać most, którym planowana jest przeprawa jednostek Armii Czerwonej. Po przybyciu na pozycje żołnierze odkrywają zniszczony klasztor, a w nim grupę niesłyszących dzieci-sierot i ich wychowawczynię Ewę. Jegorow musi dokonać trudnego wyboru – wypełniając rozkaz dowództwa, będzie zmuszony wystawić na niebezpieczeństwo życie małych Polaków. Artylerzyści starają się ze wszystkich sił nie dopuścić do zagłady dzieci.

Aby wygrać bilety trzeba do czwartku 10 grudnia do godz. 14 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiedzieć na pytanie:

Co to jest „Sputnik", który patronuje festiwalowi filmów rosyjskich?

Nagrodę wygra co czwarta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie.

Zgłoś uwagę